`

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Somogy megyei szervezete tartotta meg a „Precíziós gazdálkodás a gyakorlatban: drónok a terepen” című rendezvényt, melynek az volt a célja, hogy alaposabban bemutassa a precíziós gazdálkodás egyik területét, a dróntechnológiát.


A 2019. július 11-i rendezvény fókuszában a precíziós mezőgazdaság és a drón technológia álltak, mint a hazai agrárium meghatározó aktualitása és mint a jövő meghatározó trendje. A házigazda Pongrácz Máté családi gazdálkodó (Gabriella Major) nyitóbeszéde és bemutatkozása után Dr. Gombos Sándor, a kamara Somogy megyei elnöke köszöntötte a jelen lévő kamarai tagokat és érdeklődőket, és kiemelte a konferencia hiánypótló jellegét és a téma aktualitását. Az első előadás során Somogyi Bálint agrárszakértő bemutatta a precíziós gazdálkodás rendszerét és technikai hátterét. Ez után részletesen bemutatott néhány, árpában, búzában és repcében végzett, precíziós gazdálkodási módszerrel kijuttatott fejtrágyázási kísérletet és azok eredményeit.

A második előadásban Kránitz József üzletfejlesztési igazgató által megismerhették a drón technológia hátterét, a távérzékelést, és a törvényi korlátokat az érdeklődők. A harmadik előadásban Bálo Borbála a SZIE tanszékvezetője, egyetemi docens szőlészetben elért, dróntechnológiára alapozott kutatási eredményeinek bemutatására került sor.

A témakör magas színvonalú bemutatása kutatások ismertetésén, statisztikai adatok elemzésén és esettanulmányok bemutatásán keresztül történt, így segítve az adott terület alaposabb megismerését és az ágazati szakpolitikai döntéshozók, kutatók és a gyakorlat közötti párbeszéd erősítését.

A rendezvény magába foglalt egy terepi bemutatót is, ahol különböző feladatok elvégzésére került sor permetező és felderítő drónokkal. (Ezúttal víz volt a permetlé, mivel vegyszert csak kísérletek során lehet alkalmazni a NÉBIH jóváhagyásával.) A visszajelzések alapján elmondható, hogy a téma bemutatása a régióban hiánypótló kezdeményezésnek minősül, melyre a jövőben is lesz igény.


(nak.hu) (fotó: nak.hu)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám