`

A kormányzat, az erdészeti szakmai és érdekképviseleti szervezetek, illetve a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közös sikerének tekinthető az értékteremtő erdőgazdálkodást támogató erdőtörvény kidolgozása – mondta Győrffy Balázs, a NAK elnöke a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége (MEGOSZ) idei nagyrendezvényén.


A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megalakulása óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a több mint 12 ezer erdő- és vadgazdálkodó tagjának véleménye, elképzelései megjelenjenek a köztestület tevékenységében. Ezt jól mutatja, hogy a NAK a Vidékfejlesztési Program erdészeti pályázatainak előkészítése, illetve a különböző jogszabály-módosítások során a szakmai és érdekképviseleti szervezetek – köztük a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége (MEGOSZ) – megkérdezésével fogalmazta meg javaslatait – mondta Győrffy Balázs, a kamara elnöke a MEGOSZ 2017. szeptember 23-án Füzéren megtartott idei nagyrendezvényén.

Hangsúlyozta, az Országgyűlés 2017 májusában kétharmados többséggel fogadta el az erdőtörvény módosítását, amely a kormányzat, az erdészeti szakmai és érdekképviseleti szervezetek, illetve a NAK közös sikerének tekinthető. Hozzátette: az új jogszabály egyáltalán nem szorítja háttérbe a természetvédelmi szemléletű erdőgazdálkodást, ugyanakkor megteremti azt a már régóta hiányzó összhangot és egyensúlyt, amire a magyar vidéknek égetően szüksége volt. Az erdészeti- és a vadgazdálkodási törvények újjáalkotásával a korábbi egyoldalúságok helyett az erdő, mint nemzetgazdasági érték, az eddigieknél jobban kiaknázható lesz.
– Enélkül pedig nem képzelhető el a magyar erdőgazdálkodás további fejlődése, a vidéken élő lakosság megtartása, új munkahelyek teremtése, és az erdőkben rejlő gazdasági lehetőségek hatékony kihasználása, azaz az értékteremtő erdőgazdálkodás – tette hozzá a NAK elnöke.

Győrffy Balázs a következő időszak feladatai, kihívásai között említette többek között az erdőtörvény végrehajtási rendeletének megalkotását, az erdészeti jogcímek lehívásának segítését, a rendezetlen erdőterületek gazdálkodásba vonását, a szakirányítási támogatás visszaállítását, és az örökösödési folyamatok szabályozását. Ezek sikeres megvalósításában a NAK továbbra is számít stratégiai partnere, a MEGOSZ véleményére, javaslataira.

A MEGOSZ az idei évben Somogyvári Vilmosnak, a NAK erdő-és vadgazdálkodási szakértőjének ítélte oda a Rimler Pál-emlékérmet, illetve mások mellett Győrffy Balázst, a NAK elnökét is MEGOSZ-emlékéremmel tüntette ki.

 


(NAK)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám