`

Az Európai Bizottság 243 millió euró (kb. 78 milliárd forint) összegű beruházási csomagot hagyott jóvá az uniós költségvetésből olyan projektekre, melyek a LIFE program keretében a természet és a környezet védelmét hivatottak előmozdítani Európa fenntarthatóbb és alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású gazdasági termelésre való átállása során.


A környezetvédelmi és éghajlatpolitikai LIFE program keretében nyújtott uniós finanszírozás további beruházásokat fog generálni, és így összesen 430,7 millió euró (kb. 139 milliárd forint) értékben állnak majd rendelkezésre források 142 új projekt megvalósítására. Tekintettel arra, hogy a finanszírozott projektek között számos transznacionális kezdeményezés is található, a LIFE mindegyik uniós tagállamban éreztetni fogja a hatását.

A program keretében 196,2 millió euró (kb. 63 milliárd forint) jut majd olyan projektekre, melyek a környezettel és az erőforrás-hatékonysággal, a természettel és a biológiai sokféleséggel, valamint a környezetvédelmi irányítással és tájékoztatással foglalkoznak. Az éghajlatváltozás elleni fellépés terén az EU 46,8 millió euró (15 milliárd forint) összegű beruházással fogja támogatni a klímaváltozás mérséklésével és a klímaváltozáshoz való alkalmazkodással, valamint az éghajlatpolitikai irányítással és tájékoztatással kapcsolatos projekteket.

Magyarország a következő LIFE-projekteken érintett.

I. Amelyeknél Magyarország a projektvezető:

LIFE Természet és biológiai sokféleség (1,8 millió euró, vagyis 580 millió forint) – Az élőhelyek és a biológiai sokféleség javítása a Dráva folyó mentén (WISEDRAVALIFE)

A Dráva képezi a Magyarország és Horvátország közötti határvonal nagy részét. A Duna e mellékfolyója medrének pusztulása következtében romlott a part menti (folyóparti) és ártéri élőhelyek minősége. Az egyéb veszélyek közé tartozik a Dráva árterében a vízelvezetés problémája és a víz hiánya. A WISEDRAVALIFE lépéseket fog tenni annak érdekében, hogy a folyó horvát–magyar szakaszán a part menti élőhelyek – és következésképpen az ott élő fajok – védettségi helyzete és ellenálló képessége javuljon. Ezek közé tartoznak a part menti erdők vízgazdálkodását és biológiai sokféleségét javító intézkedések, az élőhelyek helyreállítása és az idegenhonos inváziós fajok ellenőrzése. Tervben vannak a mederpusztulás elleni küzdelem új megközelítései is.

LIFE Környezetvédelmi irányítás és tájékoztatás (1,2 millió euró, azaz 387 millió forint) – A fogyasztók segítése a vegyipari termékek fenntartható használatában – Zöld & biztonságos életvezetés (Green & Safe LIFE-styles)


II. Amelyeknél Magyarország partner:

LIFE Környezetvédelmi irányítás és tájékoztatás – Az illegális hulladékkereskedelem megelőzését célzó jogszabályok érvényesítése (LIFE SWEAP)

Az EU számos intézkedést vezetett be az illegális hulladékszállítás megelőzése érdekében, egyebek mellett kötelezte a tagállamokat a hulladékszállítmányok ellenőrzésére és az egymással való együttműködésre a területen. A LIFE SWEAP a végrehajtási tevékenységeket támogatja azáltal, hogy képzést biztosít az ellenőrök számára, és növeli a rendőrség, a vámhatóság és az igazságszolgáltatási szervek kapacitását a hulladékkal kapcsolatos bűncselekmények elleni küzdelemben a környezeti jog végrehajtásával és érvényesítésével foglalkozó európai uniós hálózat (IMPEL) mind a 36 tagállamában. Az illegális hulladékkereskedelem felderítését, megakadályozását és megelőzését az információmegosztás és az illegális hulladékszállítás kiterjedésének és útvonalainak vizualizálását szolgáló továbbfejlesztett eszköz segíti majd. Az uniós hulladékszállítási rendelet végrehajtása a körforgásos gazdaságpolitikának megfelelően elősegíti az erőforrások hatékony felhasználását.

LIFE Éghajlatpolitikai irányítás és tájékoztatás – Az uniós országok támogatása éghajlatpolitikai kötelezettségvállalásaik teljesítésében (LIFE360)

LIFE Természet és biológiai sokféleség – Az északi pocok élőhelyének megmentése (LIFE Microtus II)

A Duna menti alföldön belül a vizes élőhelyek, a patakok, a mocsaras területek és a nedves rétek zsugorodása súlyos hatást gyakorol egy jégkorszakig visszakövethető, igen sajátos élőhelyigényű rágcsálóra. A szóban forgó Microtus oeconomus mehelyi az északi pocok Ausztriában, Magyarországon és Szlovákiában honos alfaja. A természetes élőhelyeiken élő északipocok-populációk 20%-kal való növelése érdekében a LIFE Microtus II program földterületek vásárlására, az élőhelyek helyreállítására, ökológiai folyosókat létrehozására, valamint a szóban forgó fajra irányuló figyelemfelkeltésre összpontosít.


(forrás: Európai Bizottság)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám