`

Sok település spórol a zöldfelületek költségein, pedig mindenki érdeke az, hogy a települések kialakítsák és megőrizzék szép, igényes zöldfelületeiket, amik jelentősen növelik az ott lakók életminőségét – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. A fák, virágok, parkok az esztétikumon túl az egészség-megőrzéshez is nagyban hozzájárulnak, valamint helyben munkát is adnak az embereknek.

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamarához (NAK) érkezett faiskolai információk szerint – érthető módon – az elmúlt hónapokban számos település kevesebb figyelmet fordított zöldfelületei fejlesztésére, fenntartására. Ugyanakkor előretekintve a városképnek, a települések élhetőségének, az ottani életminőségnek fontos része a zöldfelületek megléte és minősége.

A kamara pozitív példákkal is ösztönözni kívánja a településeket, hogy fordítsanak figyelmet a zöldfelületek létesítésére és karbantartására.

Ilyen precedens például Hévíz városa, ahol – a közép- és hosszú távú érdekekre is gondolva – még az elmúlt hónapokban is gondot fordítottak a fásításra, virágosításra, illetve a meglévő zöldfelületek szükséges karbantartására. A NAK ezzel kapcsolatban egy videót is készített a városban, melyben Laczkó Mária, Hévíz önkormányzatának Gazdasági-Műszaki Ellátó Szervezetének (GAMESZ) igazgatója beszél arról, hogy településük miként tekint a szakterületre. A felvétel – csodálatos zöld, virágos képekkel – itt tekinthető meg.

 

Mint Laczkó Mária a videóban is elmondja: a hévízi önkormányzat folyamatosan biztosítja a forrásokat a zöldfelületek megfelelő karbantartásához, a városban élők valamint az oda látogatók igényei alapján művelik azokat. Hangsúlyozza: nem kampányszerűen építik fel a területeiket, hanem egy általános, jó fenntartási színvonalat próbálnak megvalósítani a településen. Ugyanis szerinte nem csupán esztétikai értéke van annak, ami körülvesz minket, hanem különböző funkciókat is biztosít. Mint kiemeli: a nagyon bonyolult járványügyi helyzetben számos településen leálltak a fenntartással, ami szerinte nem jó irány. „Mi azért építjük zöldfelületeinket, hogy amikor kinyílnak a kapuk és az ajtók, és az emberek kijönnek a szabadba, akkor olyan környezet várja őket, amitől az élet boldogabbá válik.” – vallja Laczkó Mária.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara partnerszervezeteivel közösen korábban „Gazdálkodjunk okosan a zöldfelületeinkkel!” címmel országos roadshow-t is tart. A kamara külföldi példák bemutatásával, szakmai tájékoztatással és a személyes találkozások elősegítésével is támogatja a faiskolák és a települési önkormányzatok szorosabb együttműködését. A magyarországi faiskolák évente mintegy 25 milliárd forint értékben állítanak elő árut a hazai piacra, hozzávetőlegesen fele-fele arányban a közületi illetve a magán vásárlók számára. A faiskolák által termelt dísznövények háromnegyede közterületekre kerül. A zöldfelületek karbantartásának elmaradása rövidtávon a faiskolákat hozza nehéz helyzetbe, hosszú távon pedig a településképet, mivel az ottani életminőséget is rontja.

Néhány gondolat a települési „zöldről”:

Biológiai tény: ha a növények csak egy napot nem „dolgoznának”, nem lenne élet a Földön. Van klorofiljuk, fotoszintetizálnak, oxigént és energiát állítanak elő – közvetlenül és bomlás nyomán is. De a településeken például megkötik a port és a vízelvezetésben is nagy a szerepük.

A zöldterületeink igazi kincsek: hatással vannak a lelki harmóniára, az egészség és a biodiverzitás megőrzésére, létesítésük pedig közegészségügyi kérdés is, valamint gazdasági előnyökkel is szolgálhat. A technikai fejlődés nagyon gyors, a városokat pedig minél többen és sűrűbben lakják. Sosem volt még akkora igény a zöldterületekre, mint napjainkban.

 

NAK

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám