Mezőgazdasági termelés

A Vidékfejlesztési Program keretében lehetőség van a pályázatok - ahol a felhívás megengedi - konzorcium formában történő beadására. A segédletek tartalmazzák a megállapodást a támogatási kérelem benyújtására, valamint a támogatásban részesített projektek megvalósítására vonatkozóan, amelyeket az alábbiakban bemutatunk.


A konzorcium fogalmát a 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet rögzíti, amely szerint több kedvezményezett támogatásával megvalósuló projektek esetében a részes felek (tagok) polgári jogi szerződésben szabályozott munkamegosztásán alapuló együttműködése a projekt közös megvalósítása, valamint ennek érdekében közös gazdasági érdekeik előmozdítása és erre irányuló tevékenységük összehangolása céljából.  

A konzorciumi tagoknak aktívan hozzá kell járulnia a projekt megvalósításhoz. Mesterségesen megteremtett körülménynek számít, ha egy tag csak az előnyök miatt vesz részt a konzorciumban és nem járul hozzá tevőlegesen az előzetesen kitűzött célok eléréséhez.

Az együttműködési megállapodásban a felek konzorciumot hoznak létre abból a célból, hogy támogatási kérelmet nyújtsanak be. A tagok megválasztják a vezetőt, és vállalják, hogy a fenntartási időszakban is biztosítják a projekt addig elért eredményeit. Minden félnek meg kell felelnie a pályázati követelményeknek, valamint fontos, hogy a felelősségük egyetemleges. Jelen esetben az egyetemleges felelősség azt jelenti, hogy szankció esetén korlátlanul követelhető minden féltől a tartozás. A jogokat és a kötelezettségeket a konzorciumi együttműködési megállapodás részletesen rögzíti, így különösen azt, hogy: a tagok kötelesek együttműködni az előzetesen kitűzött célok elérése érdekében, illetve tájékoztatni kell a kijelölt vezetőt, ha a megvalósítást befolyásoló akadály vagy probléma lép fel

Az Irányító Hatóság az együttműködési szerződésben vállalt arány szerint utalja a tagoknak járó támogatási összeget. A felek abban az esetben léphetnek ki a megállapodásból, ha nekik fel nem róható indok miatt nem képesek ellátni a feladataikat. Az IH-gal szemben a megválasztott vezető képviseli a konzorciumot.

A vezető koordinálja a működést, valamint ő küldi be a mérföldkövekhez kapcsolódó kifizetési kérelmeket és a szakmai beszámolókat. A projektek elszámolható költségeit tagonként kell meghatározni. Utófinanszírozás esetén a támogatás folyósítása a felek számára közvetlenül történik. Beruházás esetén, annak kell aktiválni a bekerülési értéket, amely tag nevére kiállították az elszámoló bizonylatot. Tagcsere, illetve új tag bővülése esetén is minden félnek meg kell felelni a pályázati feltételeknek. A konzorciumvezető felmondással kizárhatja azt a tagok, akinek a tevékenysége a működési feltételeket veszélyezteti.

A konzorciumból kiváló tag köteles a konzorciumvezetőnek a kiválás időpontját megelőzően a rábízott anyagi eszközökkel és a projekt kapcsán felmerült költségekkel elszámolni, valamint az általa elvégzett tevékenységről beszámolni.


(Németh Bálint/ NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám