REL együttműködés

Az EU belső piacon és harmadik országokban megvalósított, mezőgazdasági termékekre vonatkozó tájékoztatásnyújtási és promóciós intézkedések támogatására vonatkozó hazai végrehajtási szabályai.


2016-tól az Európai Unió új formában nyújt támogatást a mezőgazdasági termékek belső és külső piacon történő megismertetéséhez, promóciójához. Az intézkedés jogszabályi hátterét valamint a támogatás igénybevételének feltételeit az alábbi közösségi rendeletek és tájékoztató dokumentumok tartalmazzák:
·    1144/2014/EU rendelet a belső piacon és harmadik országokban megvalósított, mezőgazdasági termékekre vonatkozó tájékoztatásnyújtási és promóciós intézkedésekről,
·    az Európai Bizottság 2015/1829 felhatalmazáson alapuló rendelete,
·    az EB 2015/1831 végrehajtási rendelete,
·    az adott év munkaprogramja,
·    az adott évre meghirdetett pályázati felhívások: összetett (több tagország szakmai szervezetei által közösen benyújtott) és egyszerű (egy tagország egy vagy több szakmai szervezete által benyújtott) programokra,
·    kitöltési útmutató: összetett programokra (csak angol nyelven érhető el); egyszerű programokra (tagországok hivatalos nyelvén elérhető).

Ezek alapján készült el a hazai végrehajtási rendelet (31/2017. [VI. 9.] FM rendelet), amely viszonylag kevés területet szabályoz, mivel a pályázatot közvetlenül az Európai Bizottsághoz kell benyújtani, és a pályázatok elbírálását is a bizottság végzi. A pályáztatási folyamat lebonyolítását az EB a CHAFEA ügynökségén keresztül valósítja meg, illetve összetett programok esetén a támogatási szerződés megkötését is az ügynökségen keresztül bonyolítja, valamint a programok végrehajtásának ellenőrzését is közvetlenül végzi.

A közösségi szabályozás a tagországi illetékes hatóságok számára az egyszerű programok esetén állapít meg feladatot, ezt hivatott szabályozni a 31/2017. (VI. 9.) FM rendelet, valamint a pályázókra vonatkozóan állapít meg bizonyos kötelezettségeket:
-    Az egyszerű programot benyújtó pályázó köteles a végrehajtó szervezetre és a kiválasztására vonatkozó dokumentumokat a pályázat támogatásáról szóló bizottsági döntés tagország felé történő értesítésétől számított 45 naptári napon belül benyújtani az államkincstár részére.
-    Az egyszerű programok irányításával kapcsolatos feladatokat a kincstár látja el.
-    A támogatás kifizetéséhez szükséges nyomtatványokat a kincstár közleményben teszi közzé.
-    A támogatásról szóló tájékoztatást követően a kincstár a program végrehajtására és annak finanszírozására szerződést köt a pályázóval. Előleg igénylése esetén a pályázó legkésőbb az előlegfizetés iránti kérelem kincstárhoz történő benyújtásával egy időben a kincstár javára szóló biztosítékot köteles nyújtani a 2015/1831/EU végrehajtási bizottsági rendelet 13. cikkében foglaltakra figyelemmel: a támogatói szerződés aláírásától számított 30 napon belül biztosíték nyújtásával együtt; a támogatási összeg max. 20%-a kérhető előlegként; a biztosíték kézhezvételétől 30 napon belül vagy a program végrehajtásának kezdőnapját 10 nappal megelőző naptól számított 30 napon belül fizetik ki az előleget, attól függően, hogy melyik esik későbbre; az előleget az egyenleg kifizetésekor kell elszámolni.

 

(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám