Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Számos területet átfog a fogyasztók védelmére fókuszáló konzultáció, ami május 23-ig tölthető ki.
A tavaszi fagy után a kajszi fákon már többnyire látható a terméshiány. Ahogyan korábbi felhívásunkban hangsúlyoztuk, nem hagyhatjuk magukra a fákat.
A mezőgazdasági termelés fenntarthatósága elválaszthatatlan a természetes élőhelyek jó állapotának, biodiverzitásának fennmaradásától. A Madarak és Fák Napja kiváló alkalom arra, hogy ráirányítsuk a figyelmet: a jó gazdálkodás nemcsak a termelést, hanem a természeti értékeinkkel való helyes gazdálkodást is jelenti. A…
A 2025. március 18. napján megjelent „Rövid Ellátási Láncok fejlesztése” című (KAP-RD49-1-25 kódszámú) pályázati felhívás az alábbiakban módosult.
Noha az ökogazdálkodás továbbra is csak a teljes élelmiszerforgalom töredékét adja, az ilyen termelésbe bevont területek aránya látványosan nő hazánkban, nem utolsósorban az ösztönző támogatások miatt. Az igazi szintlépést azonban az jelentené, ha a bioalapanyagok a közétkeztetésbe is utat találnának,…
Tizennegyedik alkalommal hirdeti meg a hungarikum pályázatot az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság. Az idei kiírás 650 millió forintos keretösszeggel négy célterületet támogat, köztük egy újat is: a népzene és a néptánc világához kapcsolódó kezdeményezések is bekerültek a támogatott tevékenységek…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Az állattenyésztési ágazatban tevékenykedők munkájának elismerését és megbecsülését szem előtt tartó új megközelítést és intézkedéseket sürget az EU élelmiszer-politikájában az állattenyésztési és az állatitermék-előállítási láncban működő 125 hasonló gondolkodású európai szervezet – köztük a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.