`

Ismét a Szent István Egyetem adott otthont Magyarország legnagyobb élelmiszer-biztonsági szakmai találkozójának. Számos újdonságot mutattak be az előadók.


Az immár ötödik „IFS Élelmiszer-biztonsági Konferencia” témakörei és előadásai iránti érdeklődést bizonyítva megtelelt a Budai Campus közelmúltban felújított díszterme. Az október 27-i szakmai nap ismét bizonyította, hogy élelmiszereink biztonságos voltát mindenki fontosnak tartja, és az érintettek minden lehetséges eszközt fel is használnak a követelmények teljesítésére. Évről évre új technológiák, módszerek, mérő- és ellenőrző eszközök, anyagok jelennek meg. Egyre pontosabb az a szabályozás is, ami a megbízható termékek előállításának körülményeit határozza meg.

Az előadások során ismertették a beruházásokra, eszközbeszerzésekre és képzésekre fordítható pályázati forrásokat, az élelmiszerjogi aktualitásokat és az élelmiszer-hamisítás felderítésének lehetőségeit. Az előadók számos olyan témakört is érintettek, amelyek segítségével könnyebben lehet megfelelni az élelmiszeripari elvárásoknak. A konferencia kitért a jövőbeli kutatási területekre is. Bemutatták a 3D-s élelmiszernyomtatás lehetőségét, egy új, ígéretes mobilalkalmazást, továbbá a rovarok élelmiszerként történő felhasználásának technológiáját. Pintér Richárd PhD hallgató ugyanis kóstolót is készített a gyászbogár (Zophobas morio) lárváiból.

Az idei konferencia ismét igazolta, hogy rendszerben kell gondolkozni, és eredményességünket hiteles módon kell bemutatni – erre vonatkoznak az élelmiszer-biztonsági szabványok. A közismert IFS-szabvány folyamatosan fejlődik, magába olvasztva a már elérhető, lehetséges megoldásokat, a hiteles és igazolható alkalmazás megszervezését, a megfelelőség igazolását független auditok révén. Ahogy a lehetőségek és tapasztalatok bővülnek, a szabvány is fejlődik, újabb és újabb elvárásokkal bővül. Már készülőben van az IFS szabvány 7. kiadása is, melynek megjelenése jövő év elejére várható.

Friedrich László és Surányi József, a rendezvény szervezői elmondták, hogy jövőre ismét vendégül kívánják látni a magyarországi élelmiszeripari vállalkozások minőségirányítási és termelési vezetőit a hagyományossá vált rendezvényen. Úgy vélik, fontos, hogy az egyetem vezetője legyen az olyan kezdeményezéseknek, amelyek segítik a hazai élelmiszeripari vállalkozások versenyképességét, az egyre szigorodó élelmiszer-biztonsági elvárások teljesítését.

 


(forrás és kép: SZIE)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám