Országos hírek

A „Tanuljunk együtt!” elnevezésű, 2018. tavaszi programsorozatot összességében sikeresen zártuk a beérkezett pozitív tagi visszajelzések alapján, ezért indokoltnak tartjuk a folytatást. 2019-ben szeretnénk további témákkal, témakörökkel kiegészíteni a programot.

 

Kamaránk legfontosabb feladata, hogy a tagjaink sikerességét elősegítsük, így elsődleges feladatunk az ágazatban tevékenykedők képességeinek, szakmai ismereteinek bővítése. Véleményünk szerint mindennek alapja a tudás, illetve annak fejlesztése. Ennek érdekében tagjaink rendelkezésére bocsátjuk azt a tudásszintet, amely termelésük hozzáadott értékének növekedésére és gazdálkodási technológiájuk jelenlegi szintjéhez képest javulást eredményez.

A kamara korábbi szakmai rendezvényeinek tapasztalatai azt mutatták, hogy az élelmiszeripari vállalkozások és az őstermelők körében egyaránt kiemelt igény mutatkozik olyan gyakorlati, piacképes tudás megszerzésére, amelyek azonnal átültethetők a mindennapi tevékenységükbe. A kamara élelmiszeripari igazgatósága ezen igények alapján indította el 2017-ben a „Tanuljunk együtt!” - hazai élelmiszeripari gyakorlati napok című programsorozatát. Ezzel az ingyenes lehetőséggel szeretnénk segíteni azon tagjainkat a feldolgozás tökéletesítésében, akik most kezdenek bele a saját alapanyaguk feldolgozásába, illetve azoknak is, akik már ezzel a tevékenységgel foglalkoznak. Az interaktív tudásátadás során lehetőség adódik a szakemberekkel történő közvetlen beszélgetésre, konzultációra is. Az elsajátított ismeretek érdemben hozzájárulnak termékfejlesztésükhöz, együttműködési készségük és környezeti teljesítményük javításához, valamint erőforrás-hatékonyságuk növeléséhez.

A rendezvénysorozatot a 2018-ban már bővített tematikával, több élelmiszeripari szakágazatot érintően hirdettük meg (2017-ben: tejipari gyakorlati napok, bonbon és trüffel készítése; 2018-ban: tejipari gyakorlati napok, vörösáru-gyártás, zöldség- és gyümölcsfeldolgozás, pálinka- és párlatkészítés). A 2018-as eseményeken összességében több mint 200 kamarai tag élt a szakmájukat érintő ismereteik bővítésével. A gyakorló termékkészítők számára is hoztak újdonságot az elméleti- és gyakorlati bemutatók, ugyanis így átláthatták a teljes folyamatot, a helyes eljárások szükségességét, valamint az oktatók felhívták a figyelmet a kockázatos munkaműveletekre, és potenciális hibaforrásokra.

Minden program alkalmával kiosztásra került egy elégedettségi kérdőív, melyben a résztvevők értékelni tudták a rendezvényt. Lehetőség volt további ötletek és egyéb, az adott gyakorlati napot érintő észrevételek megtételére is. A hallgatóság visszajelzése alapján a tréningeken kaptak új ismereteket, sőt az ott szerzett tudást és tapasztalatot elkezdték beépíteni a gyártástechnológiájukba, mely által higiénia és technológia szempontjából az eddigieknél magasabb értékű termékeket tudnak előállítani, mely mind érzékszervi, mind eltarthatósági szempontból számottevő lehet a produktumnál, így a résztvevők egyértelmű előnyre tehetnek szert a piacon.

Véleményünk szerint a jó minőségű termék – főként a kisebb feldolgozók esetében – fontos mozgatórugója a helyi foglalkoztatásnak és fizetőképes kereslet kielégítésének, így a programból hosszú távon a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mindhárom pillérének tagjai profitálhatnak.  A versenyképesség megtartásában és fokozásában elengedhetetlen a termékválaszték bővítése, folyamatos megújítása. A képzések a résztvevő tagok számára gyakorlatban is hasznosítható tudást biztosítottak, hozzájárulva ezzel a hazai előállítók magas színvonalú, minőségtudatos élelmiszer előállításához.

A 2018-as tavaszi programsorozatot összességében sikeresen zártuk a beérkezett pozitív tagi visszajelzések alapján. Minden meghirdetett alkalomra többszörös túljelentkezés mutatkozott, ezért indokoltnak tartjuk a folytatást. 2019-ben szeretnénk további témákkal, témakörökkel kiegészíteni a programot, mivel folyamatos érdeklődés mutatkozik egyéb termékek gyártási gyakorlata iránt is.


A „Tanuljunk együtt!" programsorozat 2018-as rendezvényei

Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása kezdő csoport), 2018. április 4-5., 10 fő

Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás kezdő csoport), 2018. április 25-26., 10 fő

Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása haladó csoport), 2018. május 16-17., 9 fő

Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. május 25-26., 17 fő

Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás haladó csoport), 2018. június 6-7., 9 fő

Vörösáru-gyártás, 2018. június 11-12., 26 fő

Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása kezdő csoport), 2018. szeptember 19-20., 10 fő

Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás kezdő csoport), 2018. október 10-11., 12 fő

Vörösáru-gyártás, 2018. október 17-18., 23 fő

Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. október 26-27., 19 fő

Tejipari gyakorlati nap (Savanyított tejtermékek gyártása haladó csoport), 2018. november 7-8., 8 fő

Pálinka- és párlatkészítés, 2018. november 16., 10 fő

Tejipari gyakorlati nap (Oltós alvasztású termékgyártás haladó csoport), 2018. november 21-22., 12 fő

Zöldség-gyümölcs feldolgozás, 2018. december 7-8., 30 fő

Összesen: 205 fő


(NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám