Agro-Ökológiai Program
2023-tól megváltozik a területalapú támogatások rendszere és megjelenik egy új támogatási forma az Agro Ökológiai Program (AÖP), amelynek célja a környezeti és természeti értékek megőrzése. A talaj, a felszíni és…
Az éghajlatváltozás miatt a gazdasági szereplőknek jelentős kihívásokkal kell szembenéznie, és a klímakatasztrófa elkerülése érdekében át kell állnia egy fenntartható gazdasági rendszerre.
Az európai szántóföldi növénytermesztés, benne a magyar is óriási dilemma előtt áll.
Az Agro-ökológiai Program (AÖP) a 2023-tól induló Közös Agrárpolitika (KAP) Stratégiai Terv által meghatározott I. pilléres támogatási keretrendszer talán legfontosabb új támogatási eleme, amely évente 202 millió eurónyi forrás felhasználásával…
Az Agrárközgazdasági Intézet munkatársai készítettek egy átfogó elemzést a környezeti fenntarthatóság szerepéről a Közös Agrárpolitikában és az EU-taxonómiában.
A Közös Agrárpolitika 2023-2027-es időszakában számos új előírással, gyakorlattal és támogatási lehetőséggel kell megismerkedni. Ehhez a feladathoz a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrárminisztérium közös munkája eredményeként egy átfogó kiadvány…
Nitrogénkötés és a talaj vízgazdálkodásának javítása.
A megfelelő felkészülési idő biztosítása érdekében 2023-ban nagyfokú rugalmassággal kerül be az agrártámogatási rendszer adminisztratív feladatai közé a Gazdálkodási napló elektronikus formában történő vezetése.
A Copa-Cogeca „Carbon farming”, azaz „Szénmegkötő gazdálkodás” címmel új kommunikációs kampányt indított, melynek célja, hogy összegyűjtse azon legfontosabb információkat, amelyek segítséget nyújthatnak megérteni, hogy pontosan mit is jelent a szénmegkötő…
Az ATK Talajtani Intézet, valamint a Nemzeti Kutatási és Innovációs Hivatal elkészítette „Talaj=Élet” című kisfilmet, melyben rámutat a talaj életünkben, az élelmezésbiztonságban betöltött szerepére.
Az előttünk álló időszakban számos új kihívásnak kell megfelelnünk, ezért fontos, hogy a lehető legjobb módon tudjunk előre kalkulálni a lehetséges bevételeinkkel. Ebben nyújt segítséget a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara KAP…
Egyre többet és többet hall mindenki arról, hogy a változó körülményekhez az agráriumban is alkalmazkodni kell, hisz nem biztos, hogy mindig a korábban bevált szokások, tradíciók hozzák a várt eredményeket.…
Az AÖP jó gyakorlatok bemutatásának utolsó előtti részéhez érkeztünk, ahol ismét a gazdaságunk ültetvényterületeire fókuszálunk. Az előző részben az ültetvényekre választható – de a szántóterületeknél már megismert - választható gyakorlatokat…
Az AÖP jó gyakorlatok bemutatásának utolsó előtti részéhez érkeztünk, ahol ismét a gazdaságunk ültetvényterületeire fókuszálunk. Az előző részben az ültetvényekre választható – de a szántóterületeknél már megismert – választható gyakorlatokat…
Elérkeztünk a szántó és gyepterületeinken választható AÖP gyakorlatok áttekintését követően a gazdaságunk ültetvényterületeire választható gyakorlatok megismeréséhez.
Előző cikkünkben megismerkedhettünk az AÖP és a gazdaságunkban lévő gyepek általános kapcsolataival, valamint a minden gyepre választható 2 gyakorlattal. Mindezen túl további 2 lehetőség nyitva áll gazdaságunk azon gyepterületeire, melyek…
Elérkeztünk a szántóterületeinken választható AÖP gyakorlatok áttekintését követően a gazdaságunk gyepterületeire választható gyakorlatok megismeréséhez.
Elérkeztünk a szántóterületeinken választható AÖP gyakorlatok áttekintésének utolsó pontjához, melyet következő cikkünkben a gyepterületekre vonatkozó vállalások megismerkedésével folytatunk.