Az i2connect projekt 2024. október 1.–3. között tartotta zárókonferenciáját Várnában (Bulgária). A 2019. novemberében indult és 2024. októberben záruló i2connect projekt, a mezőgazdasági és erdészeti tanácsadó szolgáltatások szerepének megerősítésére vállalkozott Európa-szerte.

A programot az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs programja társfinanszírozta több, mint 20 országból 40 partnert megszólítva, köztük mezőgazdasági kamarákat (pl. magyar, osztrák, francia), tanácsadó szervezeteket, kutatóintézeteket, innovációs és tanácsadói hálózatokat.

Az európai mezőgazdaság előtt álló, egyre növekvő kihívások miatt, – mint például a klímaváltozás, a környezeti fenntarthatóság és a digitális átalakulás – a tanácsadók szerepe egyre fontosabbá válik. A fenti kihívások mentén történő hatékony beavatkozás érdekében a tanácsadóknak, szaktanácsadóknak és egyéb segítőknek elő kell mozdítaniuk az interaktív innovációt, ami egy olyan együttműködési folyamat, amely lehetővé teszi a résztvevők számára - de elsősorban a gazdálkodók számára - hogy új megoldásokat dolgozzanak ki és alkalmazzanak a helyi igényekhez/szükségletekhez mérten. Az i2connect elsődleges célja az volt, hogy a mezőgazdasági tanácsadókat és erdészeket támogassa ebben a folyamatban a hálózatépítésen- és a tudásmegosztáson keresztül.

Az i2connect projekt zárókonferencia interaktív innovációs workshopja (Forrás: Jakab Ágnes, NAK)

A projektben elért főbb eredmények és tevékenységek:

  1. Kapacitásépítés: Az i2connect a tanácsadók készségeinek fejlesztésére összpontosított, ezért átfogó képzési programokat, workshopokat és a tudásátadást segítő technikákat fejlesztett ki.
  2. Hálózatépítés és tudáscsere: A projekt nemzetközi tanácsadó hálózat létrehozásával elősegítette a határokon átnyúló tanulást. Ez lehetővé tette a különböző régiók tanácsadói számára, hogy tapasztalataikat és ismereteiket megosszák egymással, elősegítve a legjobb gyakorlatok Európa-szerte történő terjesztését.
  3. Interaktív innovációs projektek: Az i2connect alapvető eleme a valós igényen alapuló, innovációs projektek támogatása. Ezek az úgynevezett „élő laborok” (living labs), ahol a tanácsadók és a gazdálkodók a helyszínen működnek együtt új megoldások kidolgozásában (co-creation/együtt alkotás). Ez a folyamat rávilágít a mezőgazdasági és erdőgazdálkodási problémamegoldás inkluzív megközelítésének fontosságára.
  4. Tanácsadást segítő (soft skill) eszközök és tudásplatform: A projekt számos értékes tudásátadást segítő ún. soft skill eszköztárat hozott létre a tanácsadók mindennapi munkáját segítve az innovációban. Ezek az eszköztárak és platformok nyilvánosak és úgy tervezték őket, hogy mind a tanácsadók, mind a gazdálkodók könnyen használhassák.

A projekttel kapcsolatos információk, adatok, tájékoztató anyagok elérhetők a projekt honlapján.

 

NAK / Jakab Ágnes

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám