ELV videók
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a mezőgazdasági termelés és az élelmiszer-előállítás területén kiemelt feladatának tekinti a tagjai, a közvélemény és a döntéshozók minél szélesebb körű, hiteles forrásból származó információkon alapuló tájékoztatását, valamint az állattenyésztési ágazatban tevékenykedő gazdálkodók megbecsülésének helyreállítását, ezért elkészítette az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, nemzetközi szakértőkkel készített interjúk magyar nyelvű fordításait.
A videóinterjúkban kifejtett nézetek és vélemények az interjúalanyok sajátjai. Az Európai Állattenyésztés Hangja elnevezésű csoport nem vállal felelősséget a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által elkészített fordításokban található esetleges hibákért vagy hiányosságokért.
Sebastien-projekt videó
A SEBASTIEN projekt (SEBASTIEN - Smarter LivEstock Breeding through Advanced Services Tailoring Innovative and multi-sourcE data to users’ Needs) széleskörű, információs és kommunikációs technológiákon alapuló szolgáltatásokat kíván megvalósítani az intelligens állattenyésztési és gazdálkodási rendszerek kialakításának támogatására annak érdekében, hogy csökkentse az éghajlatváltozás és annak változékonysága, valamint az ezzel egyidejűleg jelentkező környezeti stresszorok és az antropogén, azaz az emberi tevékenységek által kiváltott hatások kockázatait az „okos” technológiák alkalmazásában rejlő lehetőségek kiaknázása mellett.
A SEBASTIEN projekt fő célja egy döntéstámogató rendszer (DSS - Decision Support System) létrehozása az olasz állattenyésztési ágazat – kiemelten a szarvasmarha-, a juh- és a kecsketenyésztés – gazdasági és környezeti szempontból is hatékonyabb és fenntarthatóbb irányítása, valamint a rendszerben összegyűjtött adatoknak új és technológiailag innovatív digitális rendszereken keresztül történő kiértékelése érdekében.
Az European Livestock Voice (ELV), azaz az Európai Állattenyésztés Hangja elnevezésű csoport által közzétett SEBASTIEN projektet bemutató videó magyar nyelvű feliratát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) készítette. Az ELV nem vállal felelősséget a NAK által elkészített fordításban található esetleges hibákért vagy hiányosságokért.
SheepNet videók
A 2016-2019 között futott SheepNet nemzetközi projekt fő fókuszterületeihez, a takarmányozás-menedzsmenthez, valamint az állategészségügyhöz kapcsolódó, a projekt partnerországai − Franciaország, Írország, Egyesült Királyság, Spanyolország, Olaszország, Románia, Magyarország, Görögország és Törökország – által összegyűjtött gyakorlatorientált tippek és praktikák interaktív, innovatív és széleskörű tudásátadásán keresztül kívánta fokozni a juhágazat jövedelmezőségét.
EuroSheep videók
A 2020 januárjában indult EuroSheep nemzetközi projekt fő fókuszterületeihez, a takarmányozáshoz és az állomány-menedzsmenthez, valamint az állategészségügyhöz kapcsolódó, a nyolc legjelentősebb európai juhtenyésztő partnerország − Írország, Egyesült Királyság, Spanyolország, Franciaország, Olaszország, Magyarország, Görögország és Törökország – által összegyűjtött gyakorlatorientált tippek és praktikák interaktív, innovatív és széleskörű tudásátadásán keresztül kívánja fokozni a juhágazat jövedelmezőségét.
Az EuroSheep projekt által összegyűjtött jó gyakorlatokat bemutató videóanyagok angol nyelvű felirattal érhetők el, azonban a feliratok a Beállítások/Feliratok/Automatikus fordítás/Magyar menü pontban magyar nyelvre átállíthatóak.
SM@RT videók
A 2021 januárjában indult, az EU Horizon2020 programja által finanszírozott SM@RT nemzetközi projekt célja egy hosszú távú, önfenntartó európai/nemzetközi hálózat kialakítása a precíziós állattenyésztés és a digitális technológiák használatának ösztönzése érdekében a kiskérődző ágazatban. A programban részt vevő nyolc partnerország ─ Skócia, Franciaország, Norvégia, Írország, Magyarország, Olaszország, Izrael és Észtország ─ kutatói, gazdálkodói és tanácsadói hálózatán keresztül kívánják növelni a gazdálkodók ismereteit az újonnan elérhető precíziós állattenyésztési eszközökkel kapcsolatban, bemutatva ezen eszközökben rejlő lehetőségeket és a precíziós technológiákba történő beruházások megtérülését.
A SM@RT projekt által összegyűjtött jó gyakorlatokat bemutató videóanyagok angol nyelvű felirattal érhetők el, azonban a feliratok a Beállítások/Feliratok/Automatikus fordítás/Magyar menü pontban magyar nyelvre átállíthatóak.
Egyéb videók
További magyar nyelvű videók
További angol nyelvű videók
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)
Adószám: 18399257-2-43
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Zöld szám: +36 80 900 365
Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.