Élelmiszer-feldolgozás

Az EIT Food az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egyik tudás- és innovációs közössége, melyet 2016-ban hoztak létre azért, hogy előmozdítása az innovációt az élelmiszeripari rendszerek fenntarthatósága és hatékonysága terén.

Az EIT Food célja az egészségesebb, hozzáférhetőbb és fenntarthatóbb élelmiszeripar megteremtése, az élelmiszerpazarlás csökkentése. Mindezt a kutatás, oktatás és vállalkozásfejlesztés támogatásával valósítja meg, különös figyelmet fordítva a startupokra és az új technológiákra. Partnerei között megtalálhatók vezető egyetemek, kutatóintézetek és vállalatok, amelyek Európa-szerte dolgoznak az élelmiszerrendszerek fejlesztésén.

A „Next Bite” konferencia az EIT Food legnagyobb éves eseménye, amely 2024. október 15-16-án kerül megrendezésre Rómában. A konferencia célja a fenntarthatósági törekvések előmozdítása, az iparági innovációk bemutatása és nem utolsó sorban a kapcsolatteremtés. A konferencia négy téma köré szerveződik:

  1. Élelmiszerek és az egészség kapcsolata

Cél: az emberek egészségének javítása a táplálkozás segítségével, különös tekintettel a krónikus betegségek megelőzésére. Az élelmiszerek minőségének javítása és a fogyasztók egészségtudatos döntéshozatalának támogatása, például a címkézés és oktatás révén. Témák: Jelölés szerepe, az egészséges étkezési szokások, a krónikus betegségek megelőzése táplálkozással, a helyes táplálkozási irányelvek kommunikációja.

  1. Net Zero élelmiszeripari rendszerek

Cél: az élelmiszeripar szén-dioxid mentesítése, amely hozzájárul a klímaváltozás elleni küzdelemhez és a fenntarthatósághoz. A fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok és a körforgásos gazdaság elvei alapján az élelmiszertermelés és feldolgozás környezeti terhelésének csökkentésére fókuszál. Témák: Klímaváltozás hatása az élelmiszertermelésre, karbonlábnyom csökkentési stratégiák, zéró hulladék gyakorlatok, fenntartható mezőgazdasági technológiák és az innováció szerepe a kibocsátások mérséklésében.

  1. Méltányos és ellenálló élelmiszerlánc

Cél: Az élelmiszerellátási lánc igazságosságának és rugalmasságának biztosítása, amely képes kezelni a globális kihívásokat, mint például az élelmezésbiztonság kérdései. Célja, hogy az élelmiszerek mindenki számára elérhetők legyenek és a közösségek, rendszerek ellenállóbbá váljanak a külső sokkhatásokkal szemben. Témák: Helyi élelmiszertermelés előmozdítása, élelmiszerellátás fenntarthatósága, szociális igazságosság az élelmiszeriparban, a vidéki közösségek támogatása, nemzetközi kereskedelmi és élelmiszerellátási láncok rugalmasságának növelése.

  1. Agrár és élelmiszeripari technológiai innovációk

Cél: Az innovatív vállalkozások és startupok támogatása az élelmiszeriparban, lehetőséget kínálva új technológiák bemutatására és befektetések szerzésére. Célja az élelmiszeripar digitalizálása és a technológiai megoldások előmozdítása, amelyek javíthatják az élelmiszertermelés és feldolgozás hatékonyságát és fenntarthatóságát. Témák: Digitális innovációk az élelmiszeriparban, automatizáció, big data alkalmazások, fenntartható mezőgazdasági modellek, technológiai startupok piaci bevezetése.

A négy blokk tükrözi a „Next Bite” konferencia célkitűzéseit: a fenntarthatóság és innováció előmozdítását az élelmiszeriparban, a jövő élelmiszerrendszereinek fejlesztését és a társadalmi-gazdasági kihívások kezelését. Az esemény lehetőséget biztosít a résztvevőknek, hogy megismerjék a legújabb iparági trendeket, kapcsolatokat építhessenek és közösen dolgozzanak a fenntarthatóbb jövőért. Az érdeklődők bővebb információkat az https://www.eitfood.eu/next-bite oldalon találnak.

 

Forrás: https://www.eitfood.eu/next-bite

NAK / Oláh István

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám