Élelmiszer-feldolgozás

A magyar gazdaság gerincét képező mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) számára új távlatokat nyit a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program.

A vissza nem térítendő támogatásokkal a program célja, hogy a hazai vállalkozások technológiai fejlesztések révén növeljék termelékenységüket és versenyképességüket. Ez a lehetőség nem csupán a hazai piacon való helytállást erősíti, hanem a nemzetközi piacra lépés kapuját is szélesre tárja.

A program keretében a vállalkozások 5 és 200 millió forint közötti támogatási összegre pályázhatnak, amely a projekt költségeinek akár 50%-át is fedezheti. A támogatás elsődlegesen új technológiák és eszközök beszerzését segíti elő, azonban emellett a megújuló energiaforrások alkalmazása és a digitális fejlesztések is kiemelt helyet kapnak.

A pályázatok benyújtására 2025. január 13-tól nyílik lehetőség, és az előzetes adattöltési időszak már 2024. december 6-án megkezdődik. Az érintett vállalkozásoknak érdemes időben felkészülni, hiszen a támogatási keret kimerülése esetén a benyújtás automatikusan lezárul.

A program egyértelmű célja, hogy a hazai KKV-k technológiai színvonalát emelje, és lehetőséget biztosítson számukra arra, hogy hatékonyabbá váljanak, új piacokat érjenek el, és magasabb hozzáadott értéket képviseljenek.

A támogatott tevékenységek közül kiemelkednek az új technológiák bevezetését célzó beruházások, amelyek a projekt összköltségének legalább 40%-át kell, hogy kitegyék. A program ezen túl a vállalati digitális fejlesztésekre, tanácsadási szolgáltatásokra és megújuló energiaforrások alkalmazására is lehetőséget nyújt, igazodva a fenntarthatósági és innovációs elvárásokhoz.

A támogatásra pályázni kívánó vállalkozásoknak meg kell felelniük bizonyos alapvető követelményeknek. A pályázók között csak azok a KKV-k szerepelhetnek, amelyek rendelkeznek legalább két lezárt üzleti évvel, kettős könyvvitelt vezetnek, és foglalkoztatási szintjük az előző évben elérte a minimum két főt.

Abban az esetben nem nyújtható támogatás a mezőgazdasági termékek feldolgozásával (TEÁOR 10 és 11) és forgalmazásával foglalkozó vállalkozásoknak:

  • amennyiben a támogatás összege az elsődleges termelőktől beszerzett vagy az érintett vállalkozások által forgalmazott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre;
  • amennyiben a támogatás feltétele az elsődleges termelőknek történő teljes vagy részleges továbbadás;

Fontos tudni, hogy a támogatások felhasználása szigorú ellenőrzések mellett történik, és a fejlesztések eredményét a projekt befejezését követően három évig kötelező fenntartani. A program keretében támogatott projektek fenntarthatóságát és hosszú távú eredményességét rendszeres jelentésekkel kell igazolni.

A pályázatok benyújtására a https://egypluszegy.vali.hu oldalon keresztül van lehetőség, ügyfélkapus azonosítással.

Forrás: https://www.dsprogram.hu/demjansandorprogram/

 

NAK/Oláh István

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám