Vidékfejlesztési pályázati összefoglalók

Az Élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházások elnevezésű pályázatról készített összefoglaló 2016. 06. 13-i időállapot szerint, tájékoztató jelleggel készült. A pályázati felhívás és annak mellékletei, a kapcsolódó közleményekkel együtt a hivatalos www.szechenyi2020.hu pályázati portálon jelennek meg, melyeknek nyomon követése a pályázó felelőssége.

 




Élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházások
A felhívás kódszáma: VP4-4.4.1-16.


Támogatható tevékenységek köre:
A felhívás értelmében, vissza nem térítendő támogatás vehető igénybe az alábbi négy célterület valamelyikéhez tartozó műveletek megvalósítására:
A) célterület – Tartós zöldugar létesítése szántóterületeken
B) célterület – Gyeptelepítés
C) célterület – Sövény telepítése mezőgazdasági táblák szegélyein
D) célterület – Méhlegelő növénykultúra létesítése szántóterületeken


Kedvezményezettek köre:
Aktív mezőgazdasági termelők.
Nem támogatható tevékenységek köre:
Mind a négy célterület esetében a felújítás, felülvetés és a pótlás nem támogatható.


Határidők:
A projektek végrehajtására 2016. január 1. és 2020. december 31. között van lehetőség.
Támogatást igénylő a felhívásban meghatározott feltételek alapján, a felhívásban megadott időszakban: 2016. július 11. napjától 2018. július 31. napjáig külön felületen támogatási kérelmet nyújthat be. Ezen időszak alatt az alábbi értékelési határnapokig benyújtásra került projektek kerülnek együttesen elbírálásra:
a. 2016. augusztus 09.,
b. 2017. július 31., 2018. július 31.


A támogatói okirat hatályba lépésétől számított 12 hónapon belül kell a célterületenként előírt tevékenység(ek)et megvalósítani. A kötelezettségvállalás kezdete minden esetben a támogatói okirat hatályba lépésének napja. Támogatási igénylő a telepítést saját felelősségére megkezdheti az előzetes helyszíni szemle jegyzőkönyvének kézhezvételét követően. A támogatott projekt megkezdettségére vonatkozó részletes szabályozást az ÁÚF 8. pontjának 6.1. alpontja tartalmazza.
A tevékenység megvalósítását követően a beruházásokra fenntartási kötelezettség vonatkozik:
·    A és D célterületek esetén a telepítés fizikai megvalósulását követő kifizetési igényléstől számított 3 év.
·    B és C célterületek esetén a telepítés fizikai megvalósulását követő kifizetési igényléstől számított 5 év.
A kifizetési igénylést egyszer, a beruházás fizikai megvalósulását követő első egységes kérelem keretén belül lehet benyújtani.


Szakmai, műszaki tartalmi követelmények:
I. Jogosultsági kritériumok
1) A támogatás igénybevételére aktív mezőgazdasági termelő jogosult.
2) A legkisebb támogatható mezőgazdasági tábla méret legalább 0,25 ha.
3) Támogatás mind a négy célterület esetében kizárólag támogatásra jogosult szántó hasznosítású területre igényelhető. A C) célterület esetében a sövénytelepítéssel érintett területrész nem támogatható területté válik.
4) Mind a négy célterület esetében a telepítésnek/létesítésnek újonnan kell megvalósulnia. A támogatási kérelem benyújtását követő előzetes helyszíni szemle előtt telepített, célterületek szerint meghatározott elemekre nem igényelhető támogatás.
5) Az aktív mezőgazdasági termelő a támogatási kérelem benyújtásától legalább a kötelezettségvállalási időszak végéig jogszerű földhasználó.


II. Kötelezettségvállalások
1) Az illetékes állami természetvédelmi szerv támogató nyilatkozata a beruházás természetvédelmi szempontú jóváhagyásáról. A támogató nyilatkozatot a támogatási kérelemmel együtt kell benyújtani.
2) Amennyiben támogatást igénylő az illetékes állami természetvédelmi szerv támogató nyilatkozatában jóváhagyott fajoktól és telepítési aránytól eltér, úgy köteles változás bejelentőt benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz (a továbbiakban: MVH). A változás bejelentőhöz támogatást igénylőnek csatolnia kell egy új támogató nyilatkozatot az illetékes állami természetvédelmi szervtől, melyben a telepítendő fajokat jóváhagyják. A változás bejelentőt és az új támogató nyilatkozatot legkésőbb a kifizetési igényléssel együtt lehet benyújtani.
3) Támogatást igénylő köteles a Gazdálkodási Naplót a 2. számú mellékletben meghatározottak szerint vezetni.
4) Támogatást igénylő több célterületre is igényelhet támogatást, azonban egy mezőgazdasági táblán egy célterület valósítható meg, kivéve a C) célterület (sövénytelepítés), mely a vonatkozó előírásokból kifolyólag a többi célterülettel kombinálható.
5) Támogatást igénylő a támogatási kérelemben benyújtott adott célterület szerinti telepítésre vonatkozó kötelezettségvállalások legalább 50%-át köteles megvalósítani, melyek területméret – valamint sövény esetében hosszméret – vonatkozásában nem lehetnek kisebbek, mint az adott célterület szerint meghatározott minimum követelmények. Amennyiben a támogatási kérelemben benyújtott, adott célterület szerinti telepítésre vonatkozó kötelezettségvállalások 50%-a nem éri el a célterület szerinti minimum követelményeket, úgy az adott célterülettel érintett terület nem jogosult a támogatásra.


Célterület specifikus előírások:
1) Mind a négy célterület esetében támogatást igénylő köteles a támogatói okiratban jóváhagyott területeit a 269/2007. (X. 18.) Korm. rendelet mellékletében szereplő lágy- és fásszárú növényfajoktól, valamint az energetikai hasznosítású növényfajoktól (energiafű, energiafűz, energianád, stb.) mentesen tartani, valamint ezen fajok telepítése tilos.
2) Mind a négy célterület esetében amennyiben a 269/2007. (X. 18.) Korm. rendelet mellékletében szereplő lágy- és fásszárú növényfajok, valamint az energetikai hasznosítású növényfajok (energiafű, energiafűz, energianád, stb.) irtása mechanikus úton nem megoldható, kizárólag abban az esetben a vegyszeres irtás megengedett. Támogatást igénylő az elvégzett vegyszeres irtást köteles a Gazdálkodási Napló GN-10 lapjára felvezetni. Amennyiben a vegyszeres irtás védett természeti területet vagy Natura 2000 területet érint, úgy támogatást igénylőnek rendelkeznie kell a vegyszeres irtást jóváhagyó, hatályos hatósági engedéllyel.
3) Mind a négy célterület esetében támogatást igénylőnek a Gazdálkodási Napló GN-07 lapján kötelezően fel kell tüntetni a telepítéshez használt fajokat/fajtákat, illetve azok arányát.
4) A fenntartási időszak minden célterület esetében a telepítés fizikai megvalósulást követő első egységes kérelemben benyújtott kifizetési igényléstől számítva kezdődik.


“A” célterület (tartós zöldugar telepítés) esetén:
1) A legkisebb támogatható mezőgazdasági terület 0,25 ha.
2) A tartós zöldugar növénykultúrára vonatkozóan az agrár-környezetvédelmi és éghajlattal kapcsolatos intézkedések növénykultúra specifikus vonatkozó előírásait kell betartani, melyek az alábbiak:
- A zöldugar növénykultúra telepítése, illetve az a zöldugar fenntartása során tilos műtrágya és növényvédőszer alkalmazása.
- Kaszálást vagy szárzúzást legalább 10 cm magas tarló hagyása mellett lehet végezni, legkorábban június 1-jén. Kaszálék a területről lehordható.
- A zöldugart a fenntartási időszakot követő év július 30. után lehet feltörni, a növényi részek talajba forgatásával.
- A zöldugarként hasznosított területet tilos gazdasági haszonállattal legeltetni és magot fogni.
3) A tartós zöldugar növénykultúra fenntartása legalább 3 évig.


“B” célterület (gyeptelepítés) esetén:
1) A támogatható legkisebb táblaméret 0,25 ha, a legkisebb támogatható terület 1 ha. Amennyiben a támogatással érintett terület kunhalom, abban az esetben nincs méret korlátozás a minimális támogatható tábla- illetve területméret vonatkozásában.
2) A gyeptelepítéshez műtrágya és/vagy szerves trágya alkalmazása 90 kg/ha nitrogén hatóanyag mennyiségig használható fel.
3) A telepítéshez használható fajokat a felhívás 5. számú melléklete tartalmazza.
4) A telepítéshez az illetékes állami természetvédelmi szerv által jóváhagyott fajok használhatók, úgy hogy legalább három különböző fajból álló fajkeverékkel szükséges végrehajtani a telepítést, továbbá a telepített fajok aránya közül egyik sem haladhatja meg az 50%-ot.
5) A telepített gyepeket legalább 5 évig fenn kell tartani és gyepként kell hasznosítani.


“C” célterület (sövénytelepítés) esetén:
1) A sövény kizárólag a tábla területén belül, a tábla szélével érintkezően telepíthető. A telepített sövény a későbbi egységes területalapú támogatások szempontjából nem támogatható területté válik.
2) Támogatásra az a tábla jogosult, amelyikre a sövényt telepítik. Sövénytelepítésre az a tábla jogosult, amely eléri a 0,25 ha-t.
3) A sövény mérete el kell, hogy érje egybefüggően a legalább 200 méter hosszúságot, szélessége pedig legalább 1,5 méter, legfeljebb 3 méter lehet. 100 méterenként legfeljebb egy darab 3 méter szélességű sövénytelepítéstől mentes átjáró biztosítható, ettől még a sövény egybefüggőnek tekintendő.
4) Támogatást igénylő köteles az átjárót gyom- és özönnövény-mentesen tartani.
5) Az alkalmazott sortáv legfeljebb 1,2 m, a tőtáv pedig legfeljebb 0,7 m lehet.
6) A sövénytelepítéshez használható fajok listáját a 6. számú melléklet tartalmazza. Támogatást igénylőnek rendelkeznie kell a telepített fajokról származási igazolással, melyet a kötelezettségvállalási időszak végéig meg kell őriznie.
7) A telepítéshez a fajlistában szereplő fajok használhatók, úgy hogy legalább három különböző fajból álló fajkeverékkel szükséges végrehajtani a telepítést, továbbá a telepített fajok aránya közül egyik sem haladhatja meg az 50%-ot.
8) A telepített sövényt legalább 5 évig fenn kell tartani.


“D” célterület (méhlegelő telepítés) esetén:
1) A legkisebb támogatható mezőgazdasági terület 0,25 ha.
2) A méhlegelő növénykultúra telepítése során tilos műtrágya és növényvédőszer alkalmazása.
3) A telepítés évében a legeltetés tilos.
4) A méhlegelő növénykultúrára vonatkozóan az agrár-környezetvédelmi és éghajlattal kapcsolatos intézkedések növénykultúra specifikus vonatkozó előírásait kell betartani.
5) A méhlegelő növények listáját a 7. számú melléklet tartalmazza.
6) A telepítéshez a fajlistában szereplő fajok használhatók, úgy hogy legalább nyolc különböző fajból álló fajkeverékkel szükséges végrehajtani a telepítést, továbbá a telepített fajok aránya közül egyik sem haladhatja meg az 50%-ot.
7) A méhlegelő növénykultúra fenntartása legalább 3 évig


Gazdálkodási naplóval kapcsolatos kötelezettségek
1) A támogatást igénylő a kötelezettségek teljesítésének ellenőrzése érdekében a támogatással érintett mezőgazdasági táblák – illetve a sövénytelepítés esetében a sövénytelepítéssel érintett terület vonatkozásában tevékenységekről a 9/2015. (III. 13.) FM rendelet 8. melléklete szerinti gazdálkodási naplót papír alapon vagy elektronikus úton köteles a felhívás 2. melléklete szerint naprakészen vezetni, az elvégzett műveletekhez kapcsolódó számlákat, bizonylatokat megőrizni a teljes kötelezettségvállalási időszak alatt. A gazdálkodási naplót a telepítés/ültetés megkezdésétől szükséges vezetni.
2) A gazdálkodási napló eredeti példányát – amely lehet papír formátumú vagy elektronikus alapú – a támogatói okirat hatályba lépését követő ötödik év végéig, de legalább 2027. december 31-ig meg kell őrizni.
3) A támogatást igénylő az A), B) és D) célterületek esetében köteles az előző évre vonatkozó gazdálkodási naplónak a 4. számú mellékletben meghatározott adattartalmát adott évet követő év január 1. és március 1. között az adott évre vonatkozó aktuális elektronikus formanyomtatványon, elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül benyújtani a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz (a továbbiakban: NÉBIH). A gazdálkodási napló adattartalmának benyújtása vonatkozásában hiánypótlásnak helye nincs és a fenti határidő jogvesztő hatályú.
4) A támogatást igénylőnek a helyszíni ellenőrzés során lehetővé kell tennie a gazdálkodási napló ellenőrzését, valamint az abban szereplő adatok alátámasztására szolgáló számláknak és bizonylatoknak a vizsgálatát.


III. Referenciaelemek
1) A támogatást igénylőnek a teljes kötelezettségvállalási időszak alatt a gazdasága teljes területén be kell tartania:
a) az egységes területalapú támogatások és egyes vidékfejlesztési támogatások igényléséhez teljesítendő „Helyes Mezőgazdasági és Környezeti Állapot” fenntartásához szükséges feltételrendszer, valamint az állatok állategységre való átváltási arányának meghatározásáról szóló 50/2008. (IV. 24.) FVM rendeletben meghatározott Helyes Mezőgazdasági és Környezeti Állapotra (HMKÁ) vonatkozó előírásokat és az 1306/2013/EU rendelet II. melléklete alapján meghatározott jogszabályban foglalt gazdálkodási követelményeket (JFGK);
b) az éghajlat és környezet szempontjából előnyös mezőgazdasági gyakorlatokra nyújtandó támogatás igénybevételének szabályairól, valamint a szántóterület, az állandó gyepterület és az állandó kultúrával fedett földterület növénytermesztésre vagy legeltetésre alkalmas állapotban tartásának feltételeiről szóló 10/2015. (III. 13.) FM rendelet 2. §-a alapján meghatározott vonatkozó kritériumokat és minimumtevékenységeket.


Támogatás mértéke, intenzitása (előleg, önerő)
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege:
A) Célterületen: 400 eurónak megfelelő forint összeg/ha;
B) Célterületen: 400 eurónak megfelelő forint összeg/ha;
C) Célterületen: 400 eurónak megfelelő forint összeg/100 folyóméter;
D) Célterületen: 400 eurónak megfelelő forint összeg/ha.
Jelen felhívás esetében az előleg igénylése nem releváns.


Elszámolható költségek
Jelen felhívás esetében nem releváns.


Jogkövetkezmények
1) Ha a támogatást igénylő nem tesz eleget a gazdálkodási napló vezetésére vonatkozó kötelezettségnek, akkor a támogatási összeg 20%-kal csökkentve kerül kifizetésre, vagy a már kifizetett támogatás 20%-át a jogosulatlan igénybevétel szabályai szerint köteles visszafizetni.
2) Ha a támogatást igénylő a gazdálkodási naplót hiányosan vagy nem valós adattartalommal vezeti, akkor a támogatási összeg 5%-ára nem jogosult, vagy a már kifizetett támogatás 5%-át a jogosulatlan igénybevétel szabályai szerint köteles visszafizetni.
3) Ha a támogatást igénylő az A, B és D célterület esetében nem tesz eleget a gazdálkodási napló 4. számú mellékletben meghatározott adatainak benyújtására vonatkozó kötelezettségének, akkor a támogatási összeg 15%-kal csökkentve kerül kifizetésre.
4) Ha a támogatást igénylő valamely célterületi kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület teljes egészére nem tudja maradéktalanul igazolni a kötelezettségvállalási időszakból már eltelt év(ek) és az adott év teljes időtartamára a jogszerű földhasználatot, akkor az adott célterületi kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület kizárásra kerül és a területre vonatkozóan már igénybe vett támogatási összeget a jogosulatlanul igénybe vett támogatásra vonatkozó szabályok szerint vissza kell fizetni.
5) Ha támogatást igénylő nem tesz eleget a III. Referenciaelemekben meghatározott jogszabályi követelményeknek, úgy a 1306/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 99. cikke, a 809/2014/EU bizottsági végrehajtási rendelet 73–75. cikkei, valamint a 640/2014/EU felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet 39–40. cikkei alapján megállapított szankciók alkalmazandók.
6) A területeltérésre, illetve sövény esetében a hosszúság eltérésre vonatkozóan a 640/2014/EU rendelet 19. cikkét kell alapul venni.
7) Amennyiben támogatást igénylő a II. Kötelezettségvállalások közül egynél több előírást nem teljesít, úgy a jogkövetkezmények összeadódnak, azonban együttes mértékük nem haladhatja meg a támogatási összeg 100%-át.
8) A szankciók halmozódása esetén az alábbi sorrend szerint kerülnek a szankciók érvényesítésre:
- nem teljesítés,
- a célterület szerinti teljesítés kevesebb, mint 50%,
- részleges teljesítés,
- a III. Referenciaelemekben meghatározott jogszabályi követelményektől való eltérés,
- a 6. pontban meghatározott terület- illetve sövényhossz eltérés, melyek esetében a 640/2014/EU rendelet 19. cikkét kell alapul venni,
- a 269/2007. (X. 18.) Korm. rendelet mellékletében szereplő lágy- és fásszárú növényfajok és/vagy energetikai hasznosítású növényfajokkal való érintettség, illetve ezen fajok telepítése,
- támogatást igénylő nem az illetékes állami természetvédelmi szerv által jóváhagyott fajokat telepíti és nem nyújtott be az MVH-hoz változás bejelentőt,
- célterületi előírásonként meghatározott szankciók,
- gazdálkodási naplóra és az adatszolgáltatásra vonatkozó szankciók,
- újratelepítési kötelezettségre vonatkozó szankciók,
- fenntartási időszakra vonatkozó szankciók.
9) A célterületek szerinti nem teljesítés, részleges teljesítés, újratelepítés, valamint a III. Referenciaelemekben meghatározott jogszabályi követelményektől való eltérés abban az esetben nem kerül szankcionálásra, amennyiben támogatást igénylő vis maior bejelentéssel élt az MVH felé, az arra rendszeresített formanyomtatványon.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a szankciók részletes, célterületenként alkalmazandó leírását a pályázati felhívás tartalmazza.


Kapcsolódó nyomtatványok, mellékletek:
A kapcsolódó nyomtatványokat a pályázati felhívás melléklete tartalmazza, a nyomtatványok letölthetők a https://www.palyazat.gov.hu/megjelent-az-lhelyfejlesztsi-cl-nem-termel-beruhzsok-cm-felhvs oldalról.


Kapcsolódó jogszabályok, információk:
·    275/2004. (X. 8.) Korm. rendelet az európai közösségi jelentőségű természetvédelmi rendeltetésű területekről;
·    86/2012. (VIII. 15.) VM rendelet a természetes környezet megőrzésére szánt takarmánynövény-vetőmagkeverékek kereskedelmi célú begyűjtéséről és forgalmazásáról
·    272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet a 2014–2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről;
·    2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
·    1996. évi LIII. törvény a természet védelméről
·    269/2007. (X. 18.) Korm. rendelet a NATURA 2000 gyepterületek fenntartásának földhasználati szabályairól
·    2007. évi XVII. törvény a mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről;
·    168/2014. (VII. 18.) Korm. rendelet a Közös Agrárpolitika tagállami végrehajtásával összefüggő feladatokat ellátó egyes szervezetek kijelöléséről;
·    50/2008. (IV. 24.) FVM rendelet az egységes területalapú támogatások és egyes vidékfejlesztési támogatások igényléséhez teljesítendő „Helyes Mezőgazdasági és Környezeti Állapot” fenntartásához szükséges feltételrendszer, valamint az állatok állategységre való átváltási arányának meghatározásáról;
·    81/2009. (VII. 10.) FVM rendelet a kölcsönös megfeleltetés körébe tartozó ellenőrzések lefolytatásával, valamint a jogkövetkezmények alkalmazásával kapcsolatos szabályokról;
·    8/2015. (III. 13.) FM rendelet a mezőgazdasági termelők részére nyújtandó közvetlen támogatás igénybevételére vonatkozó szabályokról
·    10/2015. (III. 13.) FM rendelet az éghajlat és környezet szempontjából előnyös mezőgazdasági gyakorlatokra nyújtandó támogatás igénybevételének szabályairól, valamint a szántóterület, az állandó gyepterület és az állandó kultúrával fedett földterület növénytermesztésre vagy legeltetésre alkalmas állapotban tartásának feltételeiről;
·    71/2015. (XI. 3.) FM rendelet a Mezőgazdasági Parcella Azonosító Rendszerről;
·    94/2015. (XII. 23.) FM rendelet az elháríthatatlan külső ok (vis maior) esetén alkalmazandó egyes szabályokról és a vis maiorral összefüggő egyes miniszteri rendeletek módosításáról;
·    57/2015. (XII. 23.) MvM rendelet az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból, valamint az Európai Tengerügyi és Halászati Alapból finanszírozott intézkedések megvalósulásának időtartama alatt, elháríthatatlan külső ok (vis maior) esetén alkalmazandó egyes szabályokról;
·    AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1305/2013/EU RENDELETE (2013. december 17.) az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) nyújtandó vidékfejlesztési támogatásról és az 1698/2005/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről;
·    AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1306/2013/EU RENDELETE (2013. december 17.) a közös agrárpolitika finanszírozásáról, irányításáról és monitoringjáról és a 352/78/EGK, a 165/94/EK, a 2799/98/EK, a 814/2000/EK, az 1290/2005/EK és a 485/2008/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről;
·    A BIZOTTSÁG 809/2014/EU VÉGREHAJTÁSI RENDELETE (2014. július 17.) az 1306/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazási szabályainak az integrált igazgatási és kontrollrendszer, a vidékfejlesztési intézkedések és a kölcsönös megfeleltetés tekintetében történő megállapításáról;
·    A BIZOTTSÁG 640/2014/EU FELHATALMAZÁSON ALAPULÓ RENDELETE (2014. március 11.) az 1306/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek az integrált igazgatási és ellenőrzési rendszer, a kifizetések elutasítására és visszavonására vonatkozó feltételek, valamint a közvetlen kifizetésekre, a vidékfejlesztési támogatásokra és a kölcsönös megfeleltetésre alkalmazandó közigazgatási szankciók tekintetében történő kiegészítéséről.


Kapcsolódó intézményrendszer:
Széchenyi 2020 honlap: https://www.palyazat.gov.hu/
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal: https://www.mvh.gov.hu/
Nemzeti Park Igazgatóságok: http://magyarnemzetiparkok.hu/

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám