Mezőgazdasági termelés

Az európai mezőgazdasági termelők legjelentősebb érdekvédelmi szervezete, a Copa-Cogeca által „Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezéssel indított kampány anyagainak felhasználásával „Húsba vágó tények” címmel indított kiadványsorozatunk újabb kötetei jelentek meg „Környezetvédelem”, valamint „Gazdálkodás és vidéki élet” címmel.

 A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kiemelt feladatának tekinti a fogyasztók hiteles tájékoztatását, valamint, hogy minden lehetséges eszközzel felhívja a figyelmet az állattenyésztés társadalmi értékére, a globális kihívások elleni küzdelemhez való hozzájárulására, ezáltal is hozzájárulva az ágazat minél szélesebb körű elfogadottságának megteremtéséhez, az állattenyésztési ágazatban és az állati termék-előállításban tevékenykedő gazdálkodók megbecsülésének helyreállításához.

Szervezetünk a „Húsba vágó tények” című gondolatébresztő kiadványsorozatot annak érdekében indította útjára, hogy az állattenyésztési ágazatokkal és a gazdálkodókkal szembeni ─ az elmúlt időszakban egyre erősödő ─, számos esetben egyoldalú szemléletet tükröző „zöld” szervezetek általi támadásokkal szemben az egyik leghatékonyabb eszközzel, a megfelelő és valós tényeken alapuló kommunikációval tudjon fellépni.

Az öt részes kiadványsorozat most megjelent „Környezetvédelem” című negyedik kötetében az állattenyésztési ágazat környezetre gyakorolt hatásaival, erőforrásfelhasználásával, valamint az ágazati kibocsátás csökkentésével kapcsolatos kérdéseket foglaltuk össze, a „Gazdálkodás és vidéki élet” című ötödik kötetünkben pedig az állattenyésztési ágazat intenzifikációjával, a nagyüzemi gazdálkodás sajátosságaival, erőforrás-felhasználásával, valamint a vágóhidakra vonatkozó előírásokkal kapcsolatos kérdésekkel foglalkoztunk.

 

Ezen kiadványokban olyan szenzitív kérdéseket érintünk, mint:

Igaz az, hogy az állattenyésztés használja fel a világ összes vízforrásának 1/3-át?

A világon megtermelt gabona felét az állatok takarmányozására használják fel?

A takarmány-előállítás által lekötött termőterület versenyzik-e az emberi fogyasztásra szánt élelmiszer előállításához használt földterülettel?

Az állatgyógyászati készítmények szennyezik-e a folyóinkat és termőföldjeinket?

Növekszik az EU állattenyésztésének ÜHG-kibocsátása?

Európa állattenyésztése egyre intenzívebbé válik!?

Igaz, hogy a nagyüzemi gazdálkodás a pénzről szól, nem az állatjólétről?!

Húst importálunk harmadik országokból Európába!

 

A kiadványsorozat „Környezetvédelem” című negyedik kötetét itt, a „Gazdálkodás és vidéki élet” című ötödik kötetünkben pedig itt érhetik el.

Javasoljuk, hogy tekintsék át kiadványsorozatunk korábban megjelent részeit is, melyek közül az „Az állattenyésztés és az állati-termékelőállítás jelentősége” című első kötet itt, az „Állatjólét” című második kötet itt, az „Állategészségügy” című harmadik kötet pedig itt érhető el.

Az első három kötet megjelenésekor kiadott cikkünket itt olvashatják.

Reméljük, hogy a „Húsba vágó tények” címmel megjelentett, tudományos alapokon nyugvó információkat és szemléltető ábrákat tartalmazó öt részes kiadványsorozatunkkal bővíteni tudjuk az állattenyésztéshez, állatitermék-előállításhoz kapcsolódó ismereteket, el tudjuk oszlatni ezen területeket övező tévhiteket, be tudjuk mutatni az ágazat valódi helyét és szerepét a gazdaságban, a társadalomban és a bioszférában.

Célunk, hogy kiadványainkkal szélesebb körű és sokrétűbb perspektívát nyújtsunk a gazdálkodók és a társadalom egésze számára és ezáltal hozzájáruljunk a környezettudatosabb, hatékonyabb és fenntarthatóbb gazdálkodási-, termék-előállítási- és feldolgozási gyakorlatok megvalósításhoz.

 

Forrás: European Livestock Voice – Environment, Farming & Rural life

 

NAK/Borovka Zsuzsa

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám