Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített interjúk anyagainak felhasználásával indított, ”Tények/Tévhitek - Állattenyésztés” elnevezésű szakmai videó alkategórián belül újabb videóinterjúk jelentek meg. Frederic Leroy, a brüsszeli Vrije Egyetem professzora a vele készített interjúkban elmagyarázza a húsellenes narratívák eredetét, és hogy miért fontos a különböző társadalom- és humán tudományok szakértőinek a bevonása a húsról szóló vitába, valamint bemutatja a Dublini Nyilatkozatot, annak jelentését és célját.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a mezőgazdasági termelés és az élelmiszer-előállítás területén kiemelt feladatának tekinti a tagjai, a közvélemény és a döntéshozók minél szélesebb körű, hiteles forrásból származó információkon alapuló tájékoztatását, valamint az állattenyésztési ágazatban tevékenykedő gazdálkodók megbecsülésének helyreállítását. Szervezetünk ezért elkészítette az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített gondolatébresztő interjúk magyar nyelvű fordításait.
A folyamatosan bővülő tartalmú ”Tények/Tévhitek - Állattenyésztés” című videó alkategória kialakításának célja, hogy az állattenyésztést, állattartást és az állatitermék-előállítást övező tévhiteket tudományos tényekre alapulóan oszlassa el és bemutassa az ágazat valódi helyét, szerepét a gazdaságban, a társadalomban és a bioszférában, ezáltal is hozzájárulva az állattenyésztési ágazat körüli viták kiegyensúlyozottságának megteremtéséhez.
Hiszünk abban, hogy az elmúlt időszakban egyre erősödő, számos esetben egyoldalú szemléletet tükröző ”zöld” szervezetek általi támadásokkal szemben az egyik leghatékonyabb eszköz a megfelelő és valós tényeken alapuló kommunikáció.
A videó alkategórián belül most megjelent, Frederic Leroy-al, a brüsszeli Vrije Egyetem professzorával készült interjúsorozatban az alábbi témakörök kerülnek érintésre:
Mi a brüsszeli és a világszinten is tapasztalható húsellenes narratívák eredete?
Miért is fontos a különböző társadalom- és humán tudományok szakértőinek – például pszichológusoknak, történészeknek és antropológusoknak – a bevonása a húsról szóló vitába?
Mit is tartalmaz a Dublini Nyilatkozat, kik és milyen céllal alkották meg az?
Frederic Leroy-al készült videóinterjúkat az alábbi linkeken keresztül érhetik el:
- Frederic Leroy - Honnan származik a húsellenes narratíva?
- Frederic Leroy - A hús és a változó társadalmi paradigma: a tudományos input bővítése
- Frederic Leroy - A tudósok az állattenyésztés társadalmi szerepéről szóló Dublini Nyilatkozatának bemutatása
Javasoljuk, hogy folyamatosan kövesse figyelemmel a ”Tények/Tévhitek - Állattenyésztés” címmel kialakított videó alkategóriába felkerülő tartalmainkat, ahol heti rendszerességgel újabb, nemzetközileg elismert szakértőkkel készült videóinterjúk jelennek meg az állattenyésztés, az állattartást és az állatitermék-előállítás témaköreiben.
Bízunk abban, hogy a folyamatosan bővülő tartalmú felületünk szélesíti az állattenyésztéshez, állatitermék-előállításhoz kapcsolódó ismereteket, sokrétűbb perspektívát nyújt a társadalom egésze számára és ezáltal hozzájárul az ágazat minél szélesebb körű elfogadottságának megteremtéséhez.
NAK / Borovka Zsuzsa