Patkolástechnológiai központ nyílt Budapesten: ünnepélyes megnyitó keretében adták át azt az üzlethelységet, ahonnan ezentúl egyedülálló választékkal igyekeznek kiszolgálni a patkolókovácsokat.
A vállalat célja, hogy magas szinten támogassák a lovasokat azzal, hogy igényeiket a legmagasabb szinten igyekeznek kiszolgálni, ennek megfelelően terveik közt szerepel workshopok szervezése patkolókovácsok számára, illetve a szabadidőlovasok és az utánpótlást jelentő fiatalság támogatása is.
Az állatgyógyászati eszközöket forgalmazó üzlet életében a keddi nap a lóé volt. A megnyitón Vargha Tamás, honvédelmi miniszterhelyettes úr méltatta a vállalkozás sikeres életútját és az agrárium felé tett eddigi szolgálatait. Dr. Móré Attila, tulajdonos köszöntötte az agrárium, a Magyar Honvédség és a Készenléti Rendőrség megjelent tagjait, majd megemlékezett róla, hogy kiszámíthatatlan korszakot élünk, de a vállalkozás még a viharos időkben is kitartott az állattenyésztők, lótenyésztők szolgálata mellett, és a most átadásra kerülő magasraktárral is az a céljuk, hogy ez hosszú távon is így legyen. Elmondta, hogy a vállalkozás aktívan hozzá tudott járulni a Honvédelmi Minisztérium és a Belügyminisztérium alatt működő huszárhagyományokat őrző egységek felszereléséhez és a továbbiakban is biztosítani kívánják a lóállományok szükségleteinek megfelelő eszközöket és szolgáltatásokat, hogy azok a legjobban végezhessék munkájukat.
Vranovics Károly igazgató úr megemlékezett a 2012. óta folyó munkálatokról, a felújításról és arról, hogy már akkor is a szemük előtt lebegett a cél, hogy visszaállítsák a lovas ágazat méltó helyzetét, segítsék az állattenyésztőket a szükséges technológiai megoldásokkal, ami által javulás állhat be a eredményességükben.
Az ünnepélyes megnyitót követően lovas szakmai programokat hallgathattunk meg.
Varga István ezredes úr, a Magyar Honvédség gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály parancsnoka beszélt arról, hogy milyen fejlesztések lesznek a Kincsem Parkban, amiknek köszönhetően a parancsnokság, a szállásmesteri szakasz, a huszárlóképzés, az Első Huszárszázad és a Lovasiskola Század fogatos és spanyol lovasiskola szakasza kerülhet a Huszár Laktanyában elhelyezésre 2028-2029-ben. Örkénytáborba végre visszakerülne a Huszárosztály ló- és lovaskiképző központja, Kaposváron pedig már év elején felállt egy önkéntes tartalékos lovas szakasz, amit hamarosan a nyíregyházi Önkéntes Tartalékos Lovas Század ünnepélyes felállítása követ, mely három megyét fog össze.
Cseri Dávid, az Állami Ménesgazdaság igazgatója beszélt a lipicai ló történetéről, a megújult Lipicai Lovasközpontról, ahol helyet kap a fogathajtás, díjlovaglás, díjugratás is.
Szó esett a hazai lótenyésztés helyzetéről Pap István Tibor elnök úr tolmácsolásában. Prof. Dr. Bodó Gábor tanszékvezető úr beszélt az üllői Lógyógyászati Tanszék szolgáltatásairól, felszereltségéről, az ellátott esetekről, valamint az esetszámok növekedéséről, mely megerősíti az intézmény dolgozóit, hogy professzionális munkájukra egyre nagyobb szükség van, a lovasok pedig bíznak a szakemberek tudásában. Az előadások sorát Dr. Bába András lógyógyász állatorvos, a Magyar Lógyógyász Állatorvosok Egyesületének alelnöke zárta.
Bővebb információ az eseményről a szolgáltató portálján érhető el.
NAK / Pető Krisztina