Mezőgazdasági termelés

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felhívja az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” című, KAP-RD31-1-24 számú pályázat alapján támogatást igénylő gazdálkodók figyelmét a gazdálkodási évben még teljesítendő feladatokra, kötelezettségekre.

FONTOS! GEOREFERÁLT FOTÓ KÉSZÍTÉSE PIHENŐDOMBRÓL, ISTÁLLÓRÓL

MÉG NEM KÉSŐ!!! A TÉLI TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEK FENNÁLLNAK A LEGELŐRE TÖRTÉNŐ KIHAJTÁSIG

Nem lehet utólag pótolni!

Amennyiben a kedvezményezett vállalta a többlet alom biztosítási kötelezettséget az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” pályázatban és még nem készített georeferált fotót, abban az esetben minél előbb tegye ezt meg a bealmozott istállóról és/vagy a pihenődombról tenyészetenként úgy, hogy az állatok is láthatóak legyenek. Amennyiben több pályázó tart állatokat egy tartási helyen abban az esetben minden kedvezményezettnek el kell készítenie a fotót és mentenie szükséges saját ügyfélkapus belépését követően!

A kép készítésének lépései:

Mobilgazda alkalmazás elindítása után:

  1. Válassza ki a „Fényképkészítés saját felhasználásra” funkciót
  2. Nyomja meg a „+” gombot a fénykép készítés elindításához
  3. Álljon a kívánt területre, ezután készítse el a képet
  4. Amennyiben megfelelőnek találja a kép minőségét, kattintson a zöld pipára
  5. A fénykép elkészítése után szükséges egy ún. „irányvektor” elkészítése, hogy a fénykép georeferált lehessen: ehhez haladjon a fényképezendő objektum irányába, majd nyomja meg a tovább lepéshez a fejlécben található nyilat.
  6. Töltse ki a „Megjegyzés” mezőt majd nyomja meg a fejlécben található pipát
  7. Válassza ki az „Ellenőrzés” gombot, majd a „Feltöltés” gombot
  8. Jelentkezzen be ügyfélkapun keresztül.
  9. Bejelentkezést követően nyomja meg a „Beadás” gombot, majd erősítse meg a beadást.
  10. A fénykép ezután elérhető lesz a 2025. évi egységes kérelem benyújtó felületén, csatolható fényképként, amelyet a jogcím első évi kifizetési kéreleméhez kell mellékelni.

A műveletről készült videó a következő ITT érhető el.

Amennyiben még nem regisztrált IDE KATTINTVA elérhető a tájékoztató videó a Mobilgazda regisztrációról.

Figyelemfelhívás: A húshasznú állatjóléti támogatás első gazdálkodási évben még elvégezhető további kötelezettségekre, sürgős teendőkre!

A húshasznú állatjóléti támogatás választható feltételei közé tartozik az ásványi anyag kiegészítés alkalmazása. Ahhoz, hogy a gazdálkodó ennek megfeleljen a következő vizsgálatokat kell elvégeznie (abban az esetben, ha ezt még nem tette meg 2024.05.01. napot követően az első gazdálkodási évben):

- Amennyiben a támogatott tenyészetben tartott szarvasmarhák esetében legeltetés történik, úgy a legeltetéssel érintetett területek vonatkozásában 5 évente egyszer, a művelet végrehajtására rendelkezésre álló időszak első gazdálkodási évében (2024.05.01.-2025.04.30. között) MePAR blokkazonosítónként talajvizsgálatot végeztetni.

Minden Gazdálkodó számára a bővített talajvizsgálatot javasoljuk!

- Az etetett takarmányok vonatkozásában évente egyszer, az első gazdálkodási évben 2024.05.01-2025.04.30. között (ne várjanak áprilisig, mivel az ásványi anyag pótlást is el kell végezni az állományban, számlával igazolva) – a húsmarhák ásványi anyag ellátottság vizsgálatával kapcsolatban referenciával rendelkező laboratórium által – ásványi anyag vizsgálatot végeztetni.

A talaj- és takarmányvizsgálatok eredményein alapuló igény szerinti, folyamatos ásványi anyag kiegészítés biztosítása szükséges.

A kiválasztott laboratóriummal minden esetben egyeztetni kell a részletekről mintavétel és mintaküldés előtt. A vizsgálat megrendelő nyomtatvány a különböző laboratóriumok esetében eltérő formátumban áll rendelkezésre.

Fontos minden dokumentumról fénymásolatot készíteni, vagy szkennelni (mintavételi jegyzőkönyv, vizsgálatkérő, vizsgálati eredményközlő, számlák).

Az ásványianyag kiegészítést megalapozó adatokat és az ásványianyag kihelyezésével kapcsolatos tevékenységeket naprakészen a 4. melléklet szerinti telepi munkanaplóban rögzíteni szükséges!

A laboratórium vizsgálati eredményeit, valamint az ásványianyag kiegészítő készítmények megvásárlását igazoló, a kedvezményezett nevére kiállított számlát a telepi munkanaplóhoz csatolni kell.

BELSŐ ÉLŐSKÖDŐ FERTŐZŐTTSÉG ELLENI VÉDEKEZÉS (KÖTELEZŐ ELŐÍRÁS)

Közeledik a kihajtás előtti bélsármintavétel időpontja, legeltetés folytatók számára (legelőre történő kihajtás előtt, 2025. március-április folyamán). Amennyiben nem legeltet a gazdálkodó, április 1. naptól április 30. napig kell elvégeztetni a vizsgálatot, amelyet követően be kell szerezni (ha nem áll rendelkezésre) az alkalmazásra kerülő gyógyszert, és el kell végezni a beavatkozást (utóbbi esetében is javasoljuk a gazdálkodási év vége előtti végrehajtást). A beszerzett gyógyszerről, vagy a gyógyszert és kezelést is tartalmazó állategészségügyi szolgáltatásról számlával kell rendelkezni, amelyet csatolni szükséges a telepi munkanaplóhoz.

KÜLSŐ ÉLŐSKÖDŐK ELLENI VÉDEKEZÉS (KÖTELEZŐ ELŐÍRÁS)

Az alábbi kötelezettségek teljesítése a gazdálkodási év 12 hónapja során kötelező! Amennyiben ez nem történt még meg teljeskörűen, vagy nem mind a hat alkalom igazolható számlákkal, abban az esetben javasoljuk elvégezni a hiányzó beavatkozásokat a gazdálkodási év végéig (2025.04.30.)

  1. Külső élősködők elleni, állatorvos által végzett, injekciós formában történő kezelést évente kétszer elvégeztetni.
  2. Az állattartók által történő, legyek, szúnyogok, nyüvek elleni, pour on formában végzett kezelést évente négyszer – a légy és szúnyog inváziónak leginkább kitett hónapokban, a készítmények hatásidejére is tekintettel – megvalósítani.
  3. A kezelések időpontját, az alkalmazott készítmény nevét és dózisát naprakészen a 4. melléklet szerinti telepi munkanaplóban rögzíteni.
  4. A kezelés során alkalmazott készítmény vagy az igénybe vett szolgáltatás vonatkozásában, a kedvezményezett nevére kiállított számlát a telepi munkanaplóhoz csatolni.

 

NAK / Németh Csaba

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám