REL együttműködés

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) 2024. szeptember 18-án Győrben folytatta a júniusban elindított „Hagyományunk és értékünk alapjai” című szakmai rendezvényét helyitermék- és értéktári kiállítással, valamint kóstolóval egybekötve.

A rendezvényt Széles Sándor, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal főispánja és Székely Rita, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat főtitkára köszöntötte és a NAK Győr-Moson-Sopron vármegyei elnöke, Németh Gergely nyitotta meg, aki elmondta, hogy a multik és a helyi termelők békés egymás mellett élése fontos és lehetséges. Az esemény célja a helyi termékek és a hagyományok népszerűsítése, valamint a helyi közösséghez való tartozás elősegítése volt.

 

Fotó: NAK

 A Széchenyi Egyetem Agrárökonómiai Tanszékének tanszékvezetője, dr. Troján Szabolcs bemutatta kutatásukat a helyi termékekről és a fogyasztói szokásokról. A Vármegyei Értéktár Bizottság elnöke, dr. Pető Péter ismertette az értéktárban szereplő nemzeti értékeket, az agrár- és élelmiszer-gazdaságot, és a hozzá kapcsolódó vidéki vendéglátást, valamint bemutatta az értéktári kiállítást. Előadása végén megtekinthető volt a Győr-Moson-Sopron vármegyei értéktárról szóló kisfilm, mely IDE KATTINTVA érhető el.

 A NAK a Szigetközi Szatyor Alapítvánnyal való együttműködése tökéletes összhangja és bemutatása volt a helyi igényeknek, tudásanyagnak és lehetőségeknek. A rendezvény ideje alatt termelői helyi termék bemutató és kóstoló, valamint értéktári kiállítás volt látható, ahol bemutatkoztak a helyi termelők, az értéktárban résztvevő kiállítók, megismerve az általuk hagyományos receptek alapján elkészített élelmiszereket és a vármegyei értéktári kínálatot. A rendezvényen betekinthettünk a vármegye helyi alkotóinak, és kézműves készítőinek egyedi kínálatába és olyan helyi jó gyakorlatokat, helyi értékeket, termékeket, termelőket láthattunk, akik példaként szolgáltak a fejlődésre és fejlesztésre.

 

Fotó: NAK

A vidék el- és fenntartó képessége napjainkra mérhető módon kiteljesedett, azonban bőven van még fejlődési potenciál. Vidéki módon élni, dolgozni, kikapcsolódni már nem csak hagyomány kérdése, hanem tanulási folyamat, innovatív megközelítés is. Az eseményen ezért szó esett a hagyományőrzés és az innovatív REL forma szerepéről, annak kapcsolatáról, amit a Kislépték Egyesülettől Szegedyné Fricz Ágnes előadásában hallhattuk. Hutflesz Mihály, a Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesület elnökhelyettese kitért a helyi kultúra, gazdaság, közösség dinamikájára, mely ráirányította a figyelmet a fenntartható élet, mint jövőkép fontosságára és gyakorlatias módon teret engedett az intellektus, a kultúra, a társadalom és közélet, a közösségi részvétel és partnerség összehangolására.

Egy ilyen rendkívül érdekes és jó hangulatú rendezvény a kapcsolatépítés, és a tudásanyag tovább építésében is rendkívüli fontosságú, amely jelen rendezvény tanulságául is szolgált. Hiszen a vidék sikerének záloga, hogy a helyi szereplők mennyiben tudják a hálózati kapcsolódásaikat megsokszorozni, egymás erősségeit szinergiába rendezni és mindezt fenntartani. Csak azok a térségek lehetnek sikeresek, amelyek tudatában vannak erősségeiknek és tudatosak a vidék folyamatos megújításának gyakorlatában.

 A rendezvény előadásai a címekre kattintva tekinthetők meg:

  1. Helyi termékek és fogyasztói szokások napjainkban / Hazai kitekintés - Dr. Troján Szabolcs
  2. Győr-Moson-Sopron Vármegye Értéktára, mint közösségformáló kovász - Dr. Pető Péter
  3. Hagyományőrzés és a REL kapcsolata - Szegedyné Dr. Fricz Ágnes
  4. Helyi kultúra, gazdaság, közösség dinamikája vidéki környezetben - Hutflesz Mihály

 A rendezvényen készült Győr+ TV felvétele IDE KATTINTVA érhető el.

 NAK / Szomi Edina

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám