Nemzetközi hírek

Az Azerbajdzsáni Köztársaság miniszteri szintű delegációval érkezett Magyarországra az EU-FAO szervezésében. A tanulmányút keretében látogatást tettek a magyar agrárium különböző intézményeinél, azzal a céllal, hogy a résztvevők közvetlenül tanuljanak a magyarországi agrárszaktanácsadási szolgáltatások tapasztalataiból, tanulságaiból, jó gyakorlataiból, valamint elősegítsék a magyarországi intézményekkel és az agrárszaktanácsadási szolgáltatásban dolgozókkal a hálózatépítést a jövőbeni partnerség jegyében.

Látogatásuk első állomása 2022. július 11-én délelőtt, az Agrárgazdasági Kamara volt, ahol a NAK tevékenysége, továbbá a magyar agrár és vidékfejlesztési szaktanácsadási rendszer (MSZR) és az ehhez kötődő nemzetközi kapcsolatok, ill. H2020-as projektekbe kaptak betekintést a delegáltak.

Forrás: Dr. Papócs László, ÖMKI-GAK

A vendégeket Zászlós Tibor mezőgazdaságért felelős országos alelnök köszöntötte, hangsúlyozva a két ország közötti jó kapcsolatot, és a mindkét fél számára az agráriumban rejlő lehetőségeket. Ezt követően Papp Gergely szakmai főigazgató-helyettes a NAK jogelődjeit és a jelenlegi formájában működő Kamarát, annak szervezeti felépítését és működését mutatta be. A szakmai program folytatásaként a delegáció Székely Erika szakképzési és szaktanácsadási igazgató előadásában megismerte a magyar szaktanácsadási rendszer felépítését és jogi keretrendszerét, a szaktanácsadók tevékenységét, és hogy milyen formában, kik végezhetnek szaktanácsadási tevékenységet. Varga Zsuzsanna szaktanácsadási csoportvezető ismertette a névjegyzéki szaktanácsadók képzéseit és azok folyamatát. Kiemelte, hogy a négy pillérből álló rendszer tartalmazza az alapképzést, a tématerülethez, a támogatott szolgáltatás nyújtásához- és a kreditgyűjtéshez tartózó képzéseket. A legfrissebb tématerületi képzések a klímaválság kezelésére összpontosítanak, amelyek az általános-, talajvédelmi és állattenyésztési témákat ismertetnek, céljuk pedig a klímavédelmi szempontrendszer integrálása a mezőgazdasági szaktanácsadásba. Az előadásokat Jakab Ágnes tudásátadási szakértő prezentációja zárta, amelynek fókuszában az i2connect-interaktív innováció (összekötő tanácsadók) volt. Perzentációjában kitért a tudásátadás fontosságára az új Közös Agrárpolitikában, nevesül az AKIS-ban (Agrártudás és Innovációs Rendszer), amellyel a cél a tudás- és az innováció gazdálkodók szintjén történő hasznosulás. Emellett bemutatta a szaktanácsadás nemzetközi képviseletét az EUFRAS (Európai Szaktanácsadási Hálózat) és a SEASN (Délkelet-európai Szaktanácsadói Hálózat) szervezeteken keresztül.

Az előadások végén az azeribajdzsáni delegáció vezetője Anar Azimov úr köszönetét fejezte ki, hogy lehetőséget kaptak a NAK és az MSZR megismerésére. Tekinettel arra, hogy az azerbajdzásni szaktanácsadási rendszer jelenleg kezdetleges formában működik, szükséges annak rendszerbe történő szervezése, és működtetése. Emellett, kiemelték, hogy a jövőben szeretnének több tématerületen is együttműködni a Kamarával. Mind a magyar, mind az azerbajdzsáni delegálció vezetője együttműködési szándékát fejezte ki a másik ország irányába. A jövőben a két ország szeretné kapcsolatát kölcsönösen megerősíteni a  tudásátadás-, tudásmegosztás-, az innováció-, a vízügy-, továbbá a mezőgazdaság egyéb területein, kiemelten az állattartás területén.

NAK/ Jakab Ágnes, Gábor Ágnes

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám