A B-THENET tematikus hálózat egy olyan Európai Unió által finanszírozott projekt, amely kifejezetten az európai méhészet modernizálására és fejlesztésére fókuszál. A projekt célja a méhészek felvértezése innovatív tudással és jó gyakorlatokkal, gazdaságos, megvalósítható és fenntartható méhészetek létrehozásának érdekében.
A tematikus hálózat erőssége a többszereplős megközelítés (multi-actor approach), amely felöleli a teljes méhészeti ágazatot: kutatók, méhészek, tanácsadók és döntéshozók is részt vesznek a B-THENET munkájában. A B-THENET metódusa lentről felfelé építkező (bottom-up), amely a méhészeti megoldásokat elsősorban gyakorlati oldalról közelíti meg.
A weboldal az azonnal alkalmazható, bevált gyakorlatokat segít disszeminálni és az eddig kevésbé ismert kutatási eredményeket ismerteti meg az uniós méhészekkel. A projekt keretében a weboldalra feltett jó gyakorlatok emellett testre szabhatóak: támpontot nyújtanak a szükséges felszerelésekhez és információt nyújtanak a méhbetegségekkel és leküzdésükkel kapcsolatban.
A gyakorlati információk áramlását a 13 nemzeti és a három nemzetközi B-THENET központ, valamint a célzott rendezvények (312 nemzeti és 6 nemzetközi rendezvény), a legjobb méhészeti gyakorlatokról szóló uniós kézikönyv és a méhészeti tanácsadóknak szóló iránymutatások fogják erősíteni, hozzájárulva ezzel a gyors és kölcsönös termékenyítési folyamathoz, valamint a végső eredmények nagyobb elfogadottságához az uniós méhészeti ágazaton belül.
A B-THENET Tanácsadó Testületi tagjának Gáborné Jakab Ágnest kérték fel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarától, akit a szaktanácsadás területén végzett munkája és méhészként szerzett tapasztalata miatt tiszteltek meg a testületi munkára való felkéréssel.
NAK / Kormos Anna