2024. január 16-17-én az egyik projektpartner – a Balaton-felvidéki Nemzeti Park – területén, Keszthelyen került sor a projekt keretében létrejött Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat (GYTSZ) évkezdő találkozójára.
A kétnapos program első napján a megnyitót követően a jelenlévő résztvevők röviden bemutatkoztak és megosztották az eddigi kihívásaikat, idei évre kitűzött célokat, és egyéb átfogó gondolataikat, tapasztalataikat a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat működése kapcsán. A projektben résztvevő partnereken túl meghívást kapott a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSz) is, amelyet Dr. Wagenhoffer Zsombor, Kovács-Mesterházy Zoltán és Dr. Szentes Szilárd képviselt. A MÁSz részvétele azért volt fontos, mert a gyepes élőhelyek természetközeli kezelési módszereinek kapcsán kikerülhetetlen, hogy a gazdálkodók, állattenyésztők érdekeiről is szó essen. Ahhoz, hogy hatékony lehessen a gyepkezelés nem lehet figyelmen kívül hagyni őket. Gyepterületeink fenntartásában és jó állapotának megőrzésében kulcsszerepet játszanak azok a szakemberek, akik a gyepes területeken legeltetést, kaszálást folytatnak, így a projekt kiemelt figyelmet fordít a velük való kapcsolattartásra, hatékony együttműködésre.
A találkozó második napján a résztvevőknek lehetőségük nyílt egy tereplátogatáson részt venni, amely során a batyki láprétet mutatták be közelebbről a kollégák.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a GRASSLAND-HU projekt egyik partnere. Ugyan az eredeti projektterv szerint a NAK-nak nem volt feladata a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálattal, annak sem létrehozásában, sem működtetésében. Azonban a NAK már meglévő országos hálózatával, falugazdász-hálózatával, szaktanácsadókkal számos együttműködési lehetőség mutatkozik, ahol a felek kölcsönösen segíthetik egymás szakmai munkáját. A NAK most azért kapott meghívást a GYTSZ rendezvényére, hogy bemutatkozhasson a Zöld Támogató Egység (ZTE), és megvizsgálják a jövőbeni lehetséges együttműködési területeket.
A kamara által szervezett megyei rendezvényeken a falugazdászokkal közös tájékoztatók alkalmával jobban megismerhetik egymást a szakemberek és kialakíthatják, hogyan tudják segíteni, könnyíteni egymás munkáját. A szaktanácsadók számára a GYTSZ képzési anyaga kreditpont szerzési lehetőséget is jelenthet, így bővítve szaktudásukat és a gazdálkodók számára is bővíthetik az ismeretszerzést. Számos területen mutatkozik együttműködési lehetőség. Az országos lefedettséggel és a hatékony kommunikációval tudjuk biztosítani azt, hogy a gazdálkodók és a projekt céljai egy eredményes együttműködés keretében valósuljanak meg.