A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara új, az iparágban egyedülálló szolgáltatást vezetett be tagjai részére, Üzleti Partnerminősítés néven. A szolgáltatás segítségével a gazdálkodók néhány kattintással tájékoztató információkhoz juthatnak leendő üzleti partnerük gazdasági helyzetéről, így időben értesülhetnek az együttműködés esetleges kockázatairól.
A koronavírus rövid időn belül alapjaiban változtatta meg a gazdaság működését a világon mindenhol, így hazánkban is. A mezőgazdaságban rövid távon nem okozott jelentős károkat, de a mezőgazdaság felvevő piaca (vendéglátás, kereskedelem) sérülékeny, ami veszélyezteti az egész értékláncot.
Az elmúlt időszakban eddig biztosnak hitt gazdasági területek kerültek válságba és ehhez kapcsolódóan jelentősen megnőtt az üzleti partnerek okozta kockázat is. Ez utóbbi kockázat is kivédhető, ha van módunk a szerződések megkötése előtt górcső alá venni jövendőbeli partnerünk vállalkozásának helyzetét.
A jó hír az, hogy az Üzleti Partnerminősítés pont ezt a célt szolgálja. Hosszas kutatómunka és jelentős kiadások helyett tagjaink egy helyen, szinte azonnal különféle cégadatbázisokból, illetve egyéb adatforrásokból származó mikro-, makro- és iparági adatok kiértékelése révén, egyszerűen, vizuális formában (5 kategória szerint minősítve az adott vállalkozást) juthatnak tájékoztatáshoz jelenlegi vagy jövőbeni beszállítójukról, kereskedőjükről vagy más jellegű üzleti partnerükről.
Látogassa meg a https://www.nak.hu/szolgaltatasok/partnerminosites oldalt és próbálja ki új szolgáltatásunkat, amelynek fejlesztését és üzemeltetését a Péntech Solutions Kft. végzi a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara számára.
Az alkalmazás használata nagyon egyszerű, mindössze annyi a teendő, hogy a legördülő menüből ki kell választani a minősítendő céget és az Elemzés gombra kattintva elindítani a lekérdezést.
Az eredmény 5 kategóriában mutatja a vizsgált vállalkozás helyzetét, úgy mint: iparág, érettség, nyereségesség, likviditás és tőkeerősség. Az elemzés megmutatja, hogy a vizsgált vállalkozás adott kategóriában milyen besorolásba esik. A zöld minősítés azt mutatja, hogy a cég helyzete stabil, bíztató, az átlagosnál jobb eséllyel vészelhet át válsághelyzeteket. A sárga minősítés esetén a cég helyzete alapvetően stabil, de egy nagyobb gazdasági megingás veszélyeztetheti, a piros eredménynél a cég pénzügyei és egyéb adatai alapján válságos időben bizonytalanná válhat, ezért érdemes különösen figyelni a szerződés megkötéskor.
Menjen biztosra és tudja meg időben a NAK Üzleti Partnerminősítés segítségével, hogy mely partnerekre számíthat válság időben is!