A kérelmeket a forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2023. április 30. napjáig lehet benyújtani.
A GINOP Plusz program keretében továbbadott támogatást nyújtanak a munkahelyi képzések megvalósításához. A kérelmeket az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtani. A támogatás keretében elszámolható a képzési költség, a munkavállaló képzés miatt kieső munkaidőre jutó bruttó bére, a képzési projekt előkészítése, a projektmenedzsment, mikro-, kis és középvállalkozások esetén a szakmai megvalósító költsége. A támogatás maximális összege foglalkoztatottanként nem haladhatja meg havonta a kötelező legkisebb munkabér 150%-át.
A második meghirdetési szakasz során a rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd forint.
Beadható önálló kérelem, illetve együttes kérelem, ha azt beszállítói integrátor vállalat nyújtja be, az élelmiszeripari tevékenység szerepel a kiemelt ágazatok listájában.
A képzési támogatás komponensnél nem kerülnek kizárásra az agrár- és élelmiszeripari vállalkozások, viszont vannak bizonyos korlátozások. Általános csekély összegű (de minimis) támogatás nem nyújtható halászati- és akvakultúra termeléshez, feldolgozáshoz, értékesítéshez, valamint mezőgazdasági termeléshez, viszont feldolgozáshoz bizonyos kritériumok mentén igen. Mezőgazdasági csekély összegű forrásból nem adható olyan támogatás, amelynek összege a piacon forgalmazott termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre, exporttevékenységhez kapcsolódó támogatás vagy importáruval szemben belföldi áru használatához kötött támogatás.
Az alábbi képzési típusok támogathatóak:
- szakmai ismeretre irányuló képzés
- soft skill képzés
- IKT technológiákra irányuló képzés
- nyelvi képzés
További információ található a támogatásról a munka.hu oldal alján található Közleményben és Hirdetményben, valamint a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen és a 06-62-680-960 telefonszámon.
NAK/ Pető Krisztina