Vármegyei hírek

Előadások:

  1. Hogyan segíti a Kamara a gazdák munkáját/ Zászlós Tibor mezőgazdaságért felelős országos alelnök, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
  2. Beszámoló a földbizottság és a TAB-ok elmúlt évi munkáiról /dr. Balogh Zoltán megyei elnök, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
  3. Új szabályok a földforgalomban és a termőföldek öröklésében /dr. Szilvás Zoltán, vezető stratégiai szakértő, NAK

Zászlós Tibor a NAK országos alelnöke tájékoztatta a résztvevőket a NAK elmúlt évi tevékenységeiről, feladatairól. Kiemelte, hogy nemzeti érdekek mentén, magyar agrár- és élelmiszergazdaság igényeire reflektálva, hazai termelők és fogyasztók védelmét előtérbe helyezve 2013 óta áll a NAK a tagjai szolgálatában.

A koronavírus okozta járványhelyzetben a kamara érdekképviseleti, valamint tájékoztatási feladata, illetve gazdasági segítségnyújtása továbbra is kiemelt jelentőséggel bírt. 2021 egyik legjelentősebb feladata volt, hogy a NAK kezdeményezésére megszületett, a családi gazdaságokról szóló törvény, mely 2021. január 1-jén lépett hatályba. A Kamara egyik legfontosabb feladata a Jogszabályalkotáshoz kapcsolódó tevékenysége. Mára nincs olyan, a tagjainkat érintő jogszabály, melynek véleményezésében a NAK nem vesz részt. Aktív kezdeményező munkánkkal pedig szintén tagjaink gyarapodását szolgáljuk. pl. nitrátrendelet módosítása, földforgalmi törvény módosítása, osztatlan közös földtulajdon megszűntetése. Soha nem látott mennyiségű forrás az agrár- és élelmiszerágazatban A NAK által is javasoltak szerint a Magyar Kormány a korábbi 17,5 százalékról 80 százalékra növelte a nemzeti társfinanszírozás arányát, ami messze a legmagasabb az EU-ban. A NAK további célja, hogy közvetlen jelenléttel és naprakész információkkal segítse a tagok tájékozódását, ügyintézését. Kiemelte a földügyi feladatok fontosságát, a NAK 2021-ben már hetedik éve látta el a földbizottságok útján a földforgalmi törvény által előírt feladatokat, annak érdekében, hogy a földforgalom során biztosítsa a helyi gazdálkodók érdekeinek érvényesítését. Az ágazati segítségnyújtás rendkívül fontos feladat, melynek keretében számos olyan tevékenységet folytat a Kamara mely a tagok versenyképes működését és megélhetését hivatott elősegíteni. A NAK aktív külkapcsolati tevékenységet folytat tagjai eredményes működésének segítése érdekében. A Magyarok Kenyere Program a legfontosabb jótékonysági programja a Kamarának.

Balogh Zoltán megyei elnök részletezte az elmúlt időszakra vonatkozó, Települési Agrárgazdasági bizottságok által elvégzett munkáját. Előadásában kitért a Települési agrárgazdasági Bizottságok megalakítására, és az elmúlt 5 éves tevékenységére, miszerint a TAB-ok tevékenységének legfontosabb része a földforgalmi törvény szabályainak érvényesítése, ami által meghatározó befolyást gyakorolnak az adott település közigazgatási határán belül fellelhető termőföldek tulajdonjogának megszerzésére, az új tulajdonos személyére. Részletezte az elmúlt 5 évben földbizottságokon átment ügyek számát, mely meghaladta a 7000-es darabszámot.

Szilvás Zoltán a NAK földügyi szakértője előadásában a földforgalommal kapcsolatos törvény és a termőföldek öröklésének legfontosabb változásait, szabályait mutatta be. Részletesen tájékoztatta a megjelenteket a föld adás-vételi szerződésekhez kapcsolódó hatósági jóváhagyáshoz kapcsolódó változásokról, a haszonbérleti szerződések vonatkozásában új vizsgálati szempontokok rögzítéséről. Módosult a haszonbér aránytalanságának a szabályozása is. Az előadásában szót ejtett a termőföld öröklésével kapcsolatos új szabályozásokról is.

A fórum kiváló lehetőség volt az új ismeretek begyűjtésére. Az előadók minden kérdést megválaszoltak.

                                        

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám