Sajtóközlemények

Az Agrárminisztérium közzétette, hogy mekkora támogatási előlegre számíthatnak a gazdálkodók a 2024. évi egységes kérelmekhez kapcsolódó közvetlen támogatások kapcsán. Az előlegfizetés időszaka várhatóan október 16-án kezdődik és november végéig tart, a Magyar Államkincstár a gazdáknak megítélt támogatás teljes, forintban kifejezett összegének legfeljebb 70 százalékát fizeti ki. Azon gazdálkodók esetében, akiknél még az egységes kérelemmel kapcsolatos ügyintézés folyamatban van, a kifizetés a későbbiekben történhet meg – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Hamarosan elkezdődik az idei agrártámogatások előlegfizetési időszaka. A gazdálkodók számlájára várhatóan október 16-tól érkeznek meg a 2024-es egységes kérelmek alapján nekik járó közvetlen támogatások előlegei. Az előlegfizetési időszak november végéig tart, a Magyar Államkincstár a támogatás forintban kifejezett teljes összegének legfeljebb 70 százalékát fizeti ki ebben az időszakban az érintett termelőknek. Ezt követően, tehát december elsejétől már a részfizetés időszaka kezdődik. Azon gazdálkodók esetében, akiknél még az egységes kérelemmel kapcsolatos ügyintézés (például ellenőrzés) van folyamatban, ott a kifizetés a későbbiekben történhet meg – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

A Nemzeti Irányító Hatóság már közzétette az Európai Mezőgazdasági Garanciaalapból finanszírozott fenntarthatóságot elősegítő alapszintű-jövedelemtámogatás, az ahhoz kapcsolódó átmeneti nemzeti támogatás, valamint a fenntarthatóságot elősegítő, átcsoportosítással nyújtható kiegészítő jövedelemtámogatás címén kifizethető maximális összegeket. E szerint a gazdálkodók az alapszintű jövedelemtámogatás keretében hektáronként 38 213 forintra számíthatnak, az átcsoportosítással nyújtható emelt összegű kiegészítő jövedelemtámogatás előlege 23 340 forint lesz, a csökkentett összegű kiegészítő jövedelemtámogatás pedig 12 457 forint. A fiatal mezőgazdasági termelői támogatás előlegeként 21 854 forintot fizet ki a kincstár a támogatásra jogosultaknak.

Ismertek a különböző termeléshez kötött támogatások alapján kifizethető előlegek összegei is. A termeléshez kötött anyajuhtartás támogatás előlege egyedenként 8 565 forint, a termeléshez kötött hízottbika-tartás támogatás előlege egyedenként 18 119 forint lesz, a termeléshez kötött tejhasznú tehéntartás támogatás kapcsán pedig egyedenként 91 916 forintos előlegre számíthatnak az érintett gazdálkodók.

A termeléshez kötött zöldségnövény termesztés támogatás előlege hektáronként 60 043 forint, az ipari zöldségnövény termesztés támogatási előlege 106 825 forint, a termeléshez kötött ipari olajnövénytermesztés támogatási előlege 33 722 forint lesz hektáronként.

A termeléshez kötött extenzív gyümölcstermesztés támogatási előlegeként hektáronként 53 171 forintot, az intenzív gyümölcstermesztés kapcsán hektáronként 106 421 forintnyi előleget fizet ki a gazdáknak a Magyar Államkincstár. A szálas fehérjetakarmány termesztésének előlege hektáronként 12 479 forint lesz az idén.

Az idei egységes kérelmek beadási időszaka április 10-én indult, amelynek keretében 44 támogatási jogcímre, intézkedésre lehetett támogatást igényelni, illetve adatszolgáltatási kötelezettséget teljesíteni. A NAK falugazdász tanácsadói idén is tevékenyen közreműködtek az egységes kérelmek beadásában. A jogvesztő határidőig, 2024. június 10-ig országosan beadott 159 551 kérelem több mint 65 százalékának, 104 477 kérelemnek a benyújtásában segítettek a NAK szakemberei.

 

NAK

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám