Mezőgazdasági termelés

Magyarország 2022. július 14. napján hivatalosan is benyújtotta a Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Pluszt (MAHOP Plusz 2021-2027) a Nemzeti Akvakultúra Stratégiai Tervvel együtt az Európai Bizottság részére.

Az Európai Bizottság felé benyújtott MAHOP Plusz program legfontosabb elemei:

  • Programstratégia, ami tartalmazza a fő kihívásokat és a szakpolitikai válaszokat, valamint
  • a Közös Halászati Politika (KHP) céljainak megfelelő Prioritási tengelyek:
    • A fenntartható halászat támogatása és a vízi biológiai erőforrások helyreállításának és védelmének előmozdítása
    • A fenntartható akvakultúra-tevékenységeknek, valamint a halászati és akvakultúra-termékek feldolgozásának és piaci értékesítésének előmozdítása, ezáltal hozzájárulva az Unió élelmezésbiztonságához

A programban meghatározott célok:

  • A termelőkapacitások gazdaságilag és környezetileg fenntartható bővítése a meglévő akvakultúra-telepek felújításával, korszerűsítésével és újak létesítésével, innovatív megoldások bevezetésével.
  • 2029-re a MAHOP Plusz keretében támogatott tógazdasági és intenzív üzemi akvakultúra rendszerek kapacitás növekedése 2.000 tonna legyen.

A tógazdálkodás fejlesztését és korszerűsítését célzó beruházások támogatása hozzájárul a halak egészségének és jólétének javításához, ami kihat az élelmiszer-minőségre és hozzájárul a nagyobb élelmiszer-biztonsághoz, az innovatív fejlesztések pedig a „Termelőtől a fogyasztóig” stratégia környezetvédelmi célkitűzéseinek megvalósításához is.

A támogatni kívánt beruházások és fejlesztések lehetőséget biztosítanak az ökológiai termelés, a halastavak természeti érték fenntartó szerepén és a komplex vizesélőhely-fenntartó funkción alapuló termelés támogatására, a digitalizációt elősegítő technológiák bevezetésére, többféle halfaj termelésére alkalmas intenzív haltermelő üzemek létesítésére, a feldolgozás területén pedig magas hozzáadott értékű feldolgozott haltermékek előállítására szakosodott kapacitások kiépítésére.

Támogatásra kerül a termelői szervezetek létrehozása, amelyek az érdekképviseleti munka mellett piacszervezési feladatokat is felvállalhatnak, segítve tagjaik piacra jutását és erősítve piaci pozícióikat.

A program elfogadásának várható ütemterve:

  • 2022. július vége/augusztus közepe: a programra vonatkozó általános befogadhatósági vizsgálat elvégzése és az Európai Bizottság szervezeten belüli egyeztetése
  • 2022. augusztus vége/szeptember közepe: az Európai Bizottság észrevételeinek megküldése a tagállam részére
  • 2022. szeptember/október: az Európai Bizottság észrevételeire történő tagállami válasz és a program szükség szerinti módosítása, ismételt benyújtás SFC rendszeren keresztül
  •  legkésőbb 2022 év végéig: program elfogadása
  • A MAHOP Plusz beruházási felhívásai várhatóan 2023-ban nyílnak majd meg.

A támogatás részletes leírását IDE kattintva érik el.

NAK/ Vadász Sándor

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám