Vidékfejlesztés

A Nemzeti KAP-hálózat munkájába mindenki bekapcsolódhat – jelentette ki Juhász Anikó agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár az Erősödő vidéki térségek című konferencián. Hozzátette: egy olyan hálózat, amelyben mindenki tud dolgozni, de fejlődni is tud belőle. A 2023 és 2027 közötti uniós programozási időszakban a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. látja el a Nemzeti KAP-hálózat Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egységének (továbbiakban: VTE) feladatait. A Herman Ottó Konferencia Központban megrendezett eseményen az induló hálózatról, a támogató egység feladatairól, valamint a vidék- és térségfejlesztési forrásokról tájékoztatták az érdeklődőket.

A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. ügyvezetője, Füredi Kornél megnyitójában elmondta, hogy a Társaság újra erősödő pályára lépett, köszönhetően az Agrárminisztérium által delegált új feladatoknak, többek között a VTE-nek is. Ezzel összefüggésben bemutatta a Társaság régi és új feladatait: kiemelve a vidékfejlesztés mellett, az agrárszakképzés és a természetvédelem területét.

Juhász Anikó előadásában elmondta a Nemzeti KAP-hálózat tagjainak kötelező feladatait, amelyek közül kiemelte a tudáscserét és tudásépítést. Ezek szerepe abban nyilvánul meg, hogy hálózatépítést támogat a mezőgazdasági és vidékfejlesztési szereplők között, emellett fontos része a tudás megosztása, a pályázati lehetőségek terjesztése minél több érdekelt számára és a konkrét jó gyakorlatok megosztása. A helyettes államtitkár asszony kiemelte, hogy a szereplők mutassák be az elért eredményeiket minél szélesebb körben.

Gyakorlati előadást tartott a KAP aktuális és közeljövőben kiírandó pályázatairól Polai László, az Agrárminisztérium Fejlesztéspolitikai Főosztályának vezetője. Hangsúlyozta, hogy ütemezetten jelennek meg a vidékfejlesztési pályázati felhívások, az idei év végéig több mint 70 tervezett pályázati felhívás készül el, ennek menetrendje elérhető a www.kap.gov.hu honlapon. A már megjelent pályázatok közül kiemelte az öntözésfejlesztés támogatásáról, valamint a mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatásáról szólót.

Molnár Tamás előadásában kiemelte, hogy a VTE célja a lehető legszélesebb körhöz eljuttatni a vidékfejlesztési és agrártámogatások lehetőségét, valamint együttműködni azokkal a szakmai szervezetekkel, amelyek ezen területeken tevékenykednek. Fontos feladatunk a rövid időtartamú és alacsony költségvetésű kisprojektek megvalósításnak ösztönzése, amelyek a vidéki térségek közösségi tevékenységeihez nyújtanak gyors, elérhető forrást – tette hozzá a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. általános ügyvezető helyettese.

A jó gyakorlatok gyűjtése, LEADER szakértői hálózat létrehozása és vidék- és térségfejlesztési szakértők szakmai képzése is a feladata a VTE-nek – mondta Fieszl Csaba, támogató egység vezető. Előadásában kiemelte a kommunikációs tevékenységek szerepét és fontosságát, az oktató anyagok készítésétől a szakmai konferenciák szervezéséig. Gondolatait a monitoring tevékenységek terveinek ismertetésével zárta.

A konferencián elhangzott előadások az alábbi linkeken megtekinthetőek:

Juhász Anikó előadása

Polai László előadása

Molnár Tamás előadása

Fieszl Csaba előadása

 

Forrás: Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám