A talajvizsgálatok időszakos elvégzése két okból is elengedhetetlen: mindamellett, hogy segít a költségmegtakarításban és a terméshozam növelésében, a hazai gazdálkodók nagy része számára előírás az előzetes laborvizsgálatra alapozott tápanyag-gazdálkodási terv (TGT) elkészíttetése.
A NAK tagjai számára helyben elérhető a laboratóriumi talajvizsgálat és az ennek eredményére épülő, szakmailag független tápanyag-gazdálkodási terv készítése. Az alábbiakban naprakész információkat talál a TGT szolgáltatással, illetve annak igénybevételével kapcsolatosan.
Amennyiben további kérdése merülne fel szolgáltatásainkkal kapcsolatosan, forduljon falugazdászához!
A nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak kötelező ötévente talajvizsgálatot végeztetni, illetve az eredményekre alapozva évente tápanyag-gazdálkodási tervet készíttetni. Tapasztalataink szerint egyre nő azon gazdálkodók száma, akik az okszerű tápanyag-gazdálkodást választják, és szakmai okokból igényelnek tápanyag-gazdálkodási terveket. Ez a gazdálkodói szemlélet egyrészt segíti a Helyes Mezőgazdasági Gyakorlat (HMGY) előírásainak betartását, másrészt a környezet- és költségkímélő módon történő gazdálkodást. Vegye igénybe Ön is a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) tápanyag-gazdálkodási terv készítési szolgáltatását az ország teljes területén, egységes feltételekkel!
Kérdezze a részletekért falugazdászát!
Hívjon minket telefonon!
Zöld szám: +36 80 900 365
Írjon nekünk e-mailt!
E-mail cím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
A NAK és az UNISECO H2020 szervezésében kerül sor 2021. március 2-án online konferenciára és kerekasztal beszélgetésre a „talajkímélő gazdálkodás” témakörben.
Átlagosan 10 milliárd mikroorganizmus található egy kanálnyi egészséges talajban, azaz több, mint ahány ember él a Földön. Ezen kis élőlények biztosítják a talaj termékenységét. A talajban található földünk biológia…
Megjelent a NAK Talajtan biogazdálkodóknak II. című kiadványa, amelynek fókuszában a talajbiológia áll. A talaj termékenysége, hanem a növényvédelem szempontjából is fontos tényező.
Talajtan biogazdálkodóknak I. című kiadványban az ökológiai gazdálkodás előírásairól, valamint az azoknak megfelelő tápanyag-gazdálkodási lehetőségekről és a leggyakrabban termesztett szántóföldi növények agrotechnikájáról olvashatnak, mely iránymutatást is megfogalmaz a növényvédelmi alapintézkedésekre.
A talajvizsgálati eredmények értelmezését segítő cikksorozatban ezúttal a foszforral kapcsolatos tudnivalókat foglaljuk össze.
Korábbi ismertetőinkben a talajvizsgálati eredmények KA (Arany-féle kötöttségi szám), a kémhatás (pH) és a mésztartalom értékével ismerkedhettünk meg annak okán, hogy a laboratóriumi vizsgálati eredményeik adatait a gazdálkodók maguk is…
A cikksorozat első részében a talajvizsgálati eredmények KA (Arany-féle kötöttségi szám) értékét mutattuk be. Említettük azt is, hogy a jogszabályi kötelezettségek – Nitrát rendelet, integrált növényvédelem -, illetve pályázati feltételek…
A jogszabályi kötelezettségek (Nitrát rendelet, integrált növényvédelem), illetve pályázati feltételek teljesítése miatt egyre több gazdálkodónak kötelező a talajvizsgálat. Esetenként azonban az eredmények gyakran a fiókba kerülnek és ott is maradnak,…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2020-ban továbbfejlesztette agrárszakmai szolgáltatásait, amelyek megfizethető árszinten nyújtanak megbízható megoldásokat még a kisgazdálkodói körhöz tartozó tagok számára is.
A VP AKG, illetve a VP ÖKO támogatások esetében a tápanyaggazdálkodási-tervet szeptember 30-ig – amennyiben az adott növénykultúra betakarítására szeptember 30-át követően kerül sor, úgy a betakarítást követően 30 napon…
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)
Adószám: 18399257-2-43
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Zöld szám: +36 80 900 365
Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.