Mezőgazdasági termelés

A Közös Agrárpolitika reformja, a környezeti fenntarthatósággal kapcsolatos előírások, a gazdasági nehézségek újabb kihívásokat jelentenek minden, az agráriumban résztvevő szereplő számára. Az ezeknek való megfelelés egyik lehetséges eszköze a digitalizált, helyspecifikus gazdálkodás. Ennek kivitelezéséhez a termelőknek a rendelkezésükre álló dokumentált, archivált adataikat is fel kell használniuk. Ezt megtehetik akár felhasználóbarát autonóm rendszer segítségével (döntést támogató, farmmenedzsment eszközök), akár szolgáltatások (szaktanácsadás) igénybevételével.

A Climate FieldView rendszere egyben alkalmazza a digitalizációs megoldások széles eszközrendszerét amellett, hogy a termelői helyismeret erejére is támaszkodik. A Climate FieldView egy digitális mezőgazdasági felület, amely számos funkciója révén biztosít segítséget a termelők részére. Ingyenesen elérhető a termőföld egészségi állapotának képanyagai (NDVI műholdképek), haszonnövények vízhasználati térképei, a termőföld-szintű időjárás előrejelzés.

Fotó: Climate FieldView

Ezen felül az emelt szintű felhasználóknak lehetőségük van hozamelemzésre, termőföld területi riportok, növényvédelmi és vetési tervek, valamint tápanyag-utánpótlási tervek készítésére is. Ezek a funkciók nagyban segítenek, hogy a jelentősen megdrágult inputanyagok célzott felhasználásával profit csökkenés nélkül mérsékeljük az inputanyag felhasználásunkat. Ehhez szükséges, hogy a termelők az inputanyagokat az adott termelési környezet elvárási szintjeire igazítsák, amihez elengedhetetlen, hogy az egyes adatrétegeket egy felületen tudják kezelni, látni és felhasználni. Az okszerű inputanyag felhasználással, a zónaspecifikus műveléssel csökkenthető a környezeti terhelés mértéke is a profit csökkenésének kockázata nélkül, legyen az növényvédelem, tápanyag-utánpótlás vagy vetés. Ezen technológiai lépések üzemi méretű tesztelését a Climate FieldView csapata kihelyezett kísérletekkel végzi hazánkban is az ország több területén, például változó tőszámú vetés hatása a kukorica termésére, változó dózisú tápanyag-kijuttatás hatása őszi káposztarepce esetén stb.

Az adatfeldolgozás automatizálása – mitől lesz felhasználóbarát egy szoftver?

A műhold alapú távérzékelt, adott növénykultúrára szabott adatok táblaspecifikus információvá alakítása ma már a legtöbb esetben automatizált, algoritmus alapú (vegetációs indexek, monitoring felvételek). Ezek egy felületen való elérhetősége és felhasználhatósága viszont kritikus a szoftver használat szempontjából. A FieldView sok kérdésre választ ad. A technológiai tanácsok (hibrid/termésszint alapú tőszámjavaslat) automatizálva elérhetőek ezen a digitális döntést támogató platformon. A javaslatok a fejlesztői hálózat által szigorúan kontrollált, térinformatikailag értelmezett és validált speciális tőszámkísérleti eredményei alapján kerülnek be az algoritmusba. A tőszám - termésszint - évjárathatás - élettani reakciók összefüggéseit a fejlesztő csapat mezo-parcellákon helyezi ki, elemzi és értékeli minden különböző hibriden. Ez által lehetnek a termelők biztosak abban, hogy a FieldView algoritmusában hiteles javaslat áll a rendelkezésükre.

Az adatok viszont nem érnek sokat, ha azok korlátozottan használhatók különböző eszközökön, azonban a FieldView által generált adatok márkafüggetlenül használhatók a különböző erőgép kapcsolatokban. A helyspecifikus gazdálkodásra alkalmas digitalizált munkagépek nem csupán a kijuttatási tervek végrehajtására alkalmasak, de a szenzoraik által rögzített adatok segítenek az alkalmazott technolóigai lépések és termőterületi adottságok közötti összefüggések megtalálásában. Ezen gépekből érkező adatok dokumentálása ISOBUS-os gépek esetében márkafüggetlenül automatizálható a FieldView-ban.

A digitális felület lehetőséget biztosít, hogy a gazdák a sikeres termelés érdekében megalapozott döntéseket hozzanak és javítsák versenyképességüket.

Forrás: Climate FieldView

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám