Mezőgazdasági termelés

32/1999 évi FVM rendelet 2011 óta írja elő, hogy az ötvennél több szarvasmarhát tartó tenyészeteknek állatjóléti felelőst kell kijelölniük. 2013-tól már az is jogszabályi követelmény, hogy csak az lehet állatjóléti felelős, aki részt vett a Nébih erre vonatkozó képzésén és megszerzi a képesítésről szóló bizonyítványt. Jóllehet 11 éve él ez az előírás, mégis sok húsmarhatartó az állatjóléti támogatási felhívás megjelenéséig nem tett eleget ennek az előírásnak.

Az állatjóléti támogatások jogosultsági alapfeltétele, hogy a kérelmezők megfeleljenek a fenti rendeleti előírásnak, vagyis mindenki, akinek az ENAR nyilvántartás szerint május 1-én ötvennél több szarvasmarha volt a tenyészetében, csak akkor adhat be sikeres kérelmet, ha van olyan dokumentuma, amivel május 1. előtt megszerzett állatjóléti felelős bizonyítvánnyal rendelkező személyt jelöl ki. A kijelölő okirat sablon ITT elérhető.

A MÁSZ, az AM, a MÁK és a Nébih közötti megállapodás értelmében, azoknak a bizonyítványát a Kincstár elfogadja, akik május 1. előtt végezték el a képzést, függetlenül attól, hogy a dokumentumon a keltezés május 1. utáni. A MÁSZ szervezésében április 22-én Debrecenbenés 24-én Keszthelyen került sor állatjóléti felelős képzésre. Akik ezeken részt vettek és sikeres vizsgát tettek, a bizonyítványukon szereplő dátumtól függetlenül megfelelnek a jogosultsági előírásnakAkik május 27-én a Miskolcon tartott képzésen szerezték meg ezt a képesítést, azoknak július 1-ig meg kell valakit bízniuk, ki kell valakit jelölniük, aki május 1. előtt szerzett állatjóléti képesítést.

Aki 2024 május 1-én legalább ötven szarvasmarhával rendelkezett, annak alapfeltétel, hogy legyen állatjóléti felelőse, akinek ennél kevesebb szarvasmarhája volt, annak a képesítés megszerzése nem alapfeltétel, ugyanakkor plusz pontot kap érte.

A kérelem bírálatánál 20 pontot kap, akinél nem alapfeltétel, hogy legyen állatjóléti felelős a telepen (vagyis 50-nél kevesebb húsmarhája van) de ennek ellenére rendelkezik ilyen képesítéssel és a képzést május 1. előtt végezte el vagy ha nincs ilyen papírja, akkor ki tud valakit jelölni (megbízással), akinek május 1. előtt meg volt ez a képesítése.

15 pontot kap az, akinek alapfeltétel, hogy rendelkezzen ezzel a képesítéssel, vagyis akinek 50-nél több szarvasmarhája van és be tudja mutatni vagy a saját bizonyítványát vagy a megbízást valaki részére, aki állatjóéti felelős.

Egy példa: Az ENAR nyilvántartásban 53 szarvasmarhája van valakinek és május 27-én végezte el a képzést. Neki ideiglenesen 2024 július 1-ig ki kell jelölnie és megbíznia egy olyan személyt, aki május 1. előtt szerezte meg ezt a képesítését. Július 1. után már ő lesz az állatjóléti felelős és a saját bizonyítványával tudja majd igazolni a feltételnek való megfelelést.

Forrás: Magyar Állattenyésztők Szövetsége

Kijelölő sablon forrása: MSZTE (Magyar Szürke Szarvasmarhát Tenyésztők Egyesülete)

NAK / Németh Csaba

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám