Mezőgazdasági termelés

Példaértékű juhágazaton belüli szakmai együttműködésnek lehettek tanúi a HORIZON2020 program keretében támogatott, a juhok termelékenységének növelését, a báránymortalitás csökkentését fókuszba helyező SHEEPNET nemzetközi projekt keretében. A workshopot a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet Juhászati Telepén, „Praktikák a juhtenyésztésben” címmel rendezték meg.


A gyakorlatorientált bemutatókkal egybekötött színvonalas szakmai előadások keretében a gyakorló juhászok első kézből kaphattak információkat a betegségmegelőzésre és a paraziták elleni védekezésre fókuszáló állategészségügyi kérdéseket, a kitűzött tenyésztési célok eléréséhez szükséges optimális fajta- és technológia választás fontosságát, a mesterséges termékenyítés előnyeit valamint az elméleti ismeretek és a gyakorlati praktikák összekapcsolásának jelentőségét érintő témakörökben.

Fentiek mellett a workshop közös platformot biztosított ahhoz, hogy a juhágazat különböző szintjeit képviselő szereplők közösen vitathassák meg az ágazat egészének hatékonyabb működését akadályozó problémákat és nehézségeket. Lehetőséget biztosított tovább az ágazat eredményességének fokozásához hozzájáruló új ismeretek átadására, továbbá arra, hogy a szakma képviselőinek álláspontjával összhangban lehessen meghatározni azokat a további lépéseket, amelyek szükségesek a juhágazat előtt álló kihívások leküzdéséhez, a lehetőségek kiaknázásához és az ágazat fejlődéséhez.

A két felsőoktatási intézmény – a Debreceni Egyetem és a Szent István Egyetem –, továbbá a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet, a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara együttműködésében megvalósult szakmai nap tehát azon túl, hogy az elméleti ismeretek megszerzése mellett a gyakorlatban is jól hasznosítható praktikák elsajátítását tette lehetővé a résztvevők számára, kiváló példa arra is, hogy együttműködéssel hogyan képezhető híd a tudomány, a juhtenyésztéssel, a termék-előállítással foglalkozó gyakorló gazdálkodók, valamint a szakmai szervezetek között.

Az együttműködő szervezetek jelen workshopot egy több állomásból álló, a főbb juhtartó régiókat lefedő programsorozat kezdetének tekintik. A további együttműködés keretében közös törekvés, hogy a juhágazati szereplők között olyan eredményes kommunikáció jöjjön létre, amely eddig nem, vagy csak korlátozottan valósult meg és ezáltal az ágazat hatékony működését, eredményességének fokozását hátráltatta, vagy lassította.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara törekszik arra, hogy aktív részese legyen az alulról szerveződő klaszteresedésnek, mely a tapasztalatok szerint sokkal hatékonyabban működik, mint a szigetszerűen kialakuló, nem tematikusan kialakított fejlesztések. Célkitűzései között szerepel továbbá, hogy az egyes ágazati szereplők közötti együttműködéseket elősegítse, ezáltal hozzájáruljon a hazai állatállományok létszámának növekedéséhez, a vidéki munkaerő foglalkoztatásához és helyben tartásához, a környezet- és tájgazdálkodás szakszerű megvalósításához, továbbá a jó minőségű, egészséges és exportképes hazai termékek előállításához. Hiszünk abban, hogy ezen, más ágazatok számára is követendő hozzáállás hatékony eszköz lehet az állattenyésztésben tevékenykedők összefogásának ösztönzésében, az állattenyésztési ágazat pozitív megítélésének megerősítésében, valamint ezáltal az agrárágazat erejének növelésében!


(NAK/ Borovka Zsuzsa)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám