Sajtóközlemények

Fiatal agrárvállalkozók a digitális korban, az agtech forradalom hatásai, a robotika és az emberi munkaerő kérdései – többek közt ezeket a témaköröket érinti a november 22-i Agtech SUMMIT agrárdigitalizációs konferencia. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) NAK TechLab programja által szervezett esemény rámutat az ágazat kihívásaira és lehetőségeire, valamint olyan stratégiákat és megoldásokat vázol fel, melyek meghatározóak az agrárium fenntartható és versenyképes jövőjében.

Az esemény egyik kiemelt célja az agrárium jövőjével kapcsolatos legfrissebb kutatások, technológiai fejlesztések és agrárpolitikai változások bemutatása, összefoglalót adva a résztvevőknek arról,
hogy milyen irányvonalak és trendek várhatóak a mezőgazdaságban a digitalizációs fejlesztések vonatkozásában.

Vállalt feladatunk, hogy a digitális térben is egyfajta érdekképviseletet biztosítsunk az ágazat számára. Az Agtech SUMMIT konferencia közelebb hozza a gazdálkodói réteget az új típusú megoldásokhoz, amivel érdemi előrelépést tehetünk ezen technológiák szélesebb körű elterjedéséért, mind a kisebb,
mind a nagyobb gazdaságok esetében.
” – hangsúlyozza Győrffy Balázs, a NAK elnöke.

A konferencia lehetőséget teremt arra, hogy a résztvevők megosszák tapasztalataikat, véleményüket
az agrárium jövőjét érintő kérdésekről, például a fenntarthatóságról, az élelmiszerbiztonságról vagy az automatizációról. Az egész napot felölelő program többek közt kitér olyan kérdésekre is, hogy vajon mire építhetjük a jövő élelmiszergazdaságát, hogyan alakítják a különböző agrártechnológiai megoldások
a piacot Magyarországon. Továbbá azt a kérdést is boncolgatják a meghívott szakértők,
hogy megoldhatják-e önmagukban a digitalizációs eszközök a mezőgazdaság előtt álló kihívásokat?

A rendezvény nem csak technológiai aspektusból, de társadalmi vonatkozásban is fontos témákat feszeget, így például a fenntarthatósági megfelelésekét, melyek egyrészt bizonyos összefüggésekben megnyugvást adnak, de egyre nehezebb körülményeket teremtenek gazdálkodóknak. Szó lesz az ilyen típusú kihívásokról, és arról, hogy ezen problémák nagy része hogyan kezelhető technológiai úton.

Az esti programrészben a kamara hosszú távú innovációs programjában részt vevő fejlesztői csapatokat és azok ágazati kihívásokra reagáló megoldásait is megismerheti a közönség.

Az esemény kiváló alkalmat kínál az agrárium iránt érdeklődő szakemberek és vállalkozók számára
a kapcsolatok építésére, a partnerségek kialakítására és az ötletek megosztására.

 

A rendezvény fővédnöke Dr. Nagy István agrárminiszter.

A 2023. november 22-i Agtech SUMMIT eseményen a részvétel ingyenes, regisztrálni itt lehet.

 

A NAK TechLab programról

A NAK TechLab program a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hosszú távú innovációs programja. A program a magyar mezőgazdaság digitális modernizációjára fókuszál, célja, hogy az agráriumba minél több innovatív, annak működését elősegítő megoldás épüljön be. A program a 2019-es alapítása óta közel 100 agrártechnológiai startup fejlesztésében segédkezett, melyből számos kézzelfogható, a szektor számára új szolgáltatás, megoldás jött létre.

 

Kapcsolat: Kishonti-Dömötör Tekla – Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. +36205303243

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám