Szakképzés

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a 2023/2024-es tanévben 21 agrárszakmában hirdetett meg szakmai tanulmányi versenyeket, amelyekre több, mint 600 tanuló jelentkezett az ország szakképző intézményeiből.  A Szakma Kiváló Tanulója Versenyek és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyek döntőinek 1-3. helyezettjei kihirdetésére a Szakma Sztár Fesztivál záróceremóniáján került sor április végén, ahol összesen 63 versenyző vehette át megérdemelt díját az élelmiszeripar, a mezőgazdaság, valamint a környezetvédelem területén. A versenyek ünnepélyes lezárásaként az agrárszakmák kiváló tanulóit és felkészítő tanáraikat augusztus 27-én a Parlamentben köszöntötte Jakab István, a Magyar Országgyűlés alelnöke, és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) elnöke.

Jakab István házigazdaként arról beszélt, hogy a Parlament mindig nyitva áll a fiatalok előtt, és ebben az épületben minden olyan döntést meghoztak és meghoznak, ami az ifjúság felkészítését segíti. Beszédében kiemelte, hogy a világ változásaihoz, társadalmi, gazdasági átalakulásaihoz igazodni kell, mint ahogy a klímaváltozáshoz is alkalmazkodni kell, ehhez pedig felkészült, profi, nagy tudással és innovatív készséggel rendelkező fiatalokra van szükség.

Az ünnepségen köszöntőt mondott Süle Katalin, a NAK általános agrárgazdasági ügyekért felelős alelnöke, Pölöskei Gáborné, a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára, Bagdán Boglárka, az Agrárminisztérium duális agrárszakképzés fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa és Székely Erika, a NAK szakképzési és szaktanácsadási igazgatója.

Süle Katalin köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a magyar tehetség világszinten is kiemelkedő, ezt most a verseny résztvevői választott szakmájukban bizonyították is. Elmondta, hogy a versenyzők által képviselt 21 szakma mind fontos, hisz mindegyik hozzájárul az ország működéséhez. Hozzátette, hogy „egy jó szakma útlevél a biztos jövőhöz, a kiszámítható megélhetéshez, a társadalmi elismertséghez”, majd szívből gratulált a versenyzőknek és felkészítőiknek. 

Pölöskei Gáborné beszédében rámutatott arra, az agrárium területén különösen fontos, hogy a világban zajló változásokra jól reagáló szakembereket képezzenek. Kiemelte, ahhoz, hogy egy mesterséget jól műveljünk, ma már kellenek azok a különböző kompetenciák - az együttműködés, a kreativitás, a digitális tudás -, amelyek talán korábban nem voltak olyan fontosak. A helyettes államtitkár szerint ehhez változnia kellett a szakképzésnek, amely módszertanában és tartalmában is megújult négy évvel ezelőtt.

Bagdán Boglárka, az Agrárminisztérium duális agrárszakképzés fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa arról beszélt, hogy az Agrárminisztérium fontos feladata a vidéki térségek fejlesztése, az ott élő emberek életminőségének javítása, és feladata, hogy a vidéken élők az agrárágazatban találják meg saját és családjuk boldogulását. Magyarország természeti adottságai, a mezőgazdaság szerepe felbecsülhetetlen, ezért fontos szerep hárul az agráriumban a jövő generációjának nevelésére, különös tekintettel az agrároktatás területére. "A magyar mezőgazdaságban dolgozók sikere a magyar agrárium sikerét hozza magával, és a magas színvonalú szakmunkának rangja és becsülete van" - hangoztatta Bagdán Boglárka.

A vendégek az ünnepség részeként megtekinthették az Országházat, majd az esemény zárásaként állófogadás következett a Vadászteremben, ami lehetőséget adott kötetlen szakmai beszélgetésekre is.

 

NAK / Szakképzés

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám