Szakképzés

A kormány a koronavírus-járvány miatt a köznevelési és szakképző intézményekben 2020. március 16-ától digitális munkarend bevezetéséről döntött. A kialakult helyzethez mind a tanulóknak, mind az oktatóknak alkalmazkodniuk kell, emiatt digitális tananyagok, oktatási formák elsajátítása és alkalmazása is szükségessé válik.


A digitális munkarend szakképzésben alkalmazandó eljárási szabályairól az Innovációs és Technológiai Miniszter által 2020. március 16-án közzétett JEF/29359/2020-ITM számú egyedi miniszteri határozat rendelkezik. A határozat itt érhető el:

Az alábbiakban az agrár-szakképesítések szakmai elméleti és gyakorlati tantárgyainak oktatáshoz szeretnénk digitálisan alkalmazható tananyagokat és módszereket ajánlani.

1.    2011-ben a TÁMOP 2.2.1-08/1-2008-002 program keretében készült egy tananyagbank, melyben a digitális munkarend keretében is jól használható, jelenleg is aktuális ismereteket tartalmazó tananyagok találhatóak. Bár a tananyagok nem a 150/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet szerinti Országos Képzési Jegyzék szakképesítéseihez készültek, a szakmacsoportokhoz és azon belül az egyes modulokhoz kapcsolódó tartalmak jól beazonosíthatóak és alkalmazhatóak a jelenleg oktatott szakképesítésekhez is.

A tananyagbank a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján érhető el. A képekkel és ábrákkal szemléltetett információtartalom és a hozzá kapcsolódó tanulásirányító feladatrész segíti a szakmai elméleti és gyakorlatai tananyagok önálló feldolgozását, az önellenőrző feladatlapok pedig lehetővé teszik a tanult ismeretek és kompetenciák elsajátításának ellenőrzését.

A Mezőgazdaság szakmacsoportba tartozóan 241 db tananyag érhető el többek között mezőgazdasági alapismeretek, álltartás, növénytermesztés, kertészet, földmérés és térinformatika, munkavédelem, vállalkozási ismeretek, valamint mezőgazdasági gépek témakörökben, ezen a linken:

Az Élelmiszeripar szakmacsoportba tartozóan 110 db tananyag érhető el többek között tejfeldolgozás, erjedés- és tartósítóipari nyersanyag-feldolgozás, tésztafeldolgozás, sütés, hús- és baromfi termékgyártás témakörökben, ezen a linken:

A Környezetvédelem-vízgazdálkodás szakmacsoportba tartozóan 74 db tananyag érhető el többek között környezetvédelem, hulladékgazdálkodás, vízgazdálkodás témakörökben, ezen a linken:

2.    Az Innovatív Képzéstámogató Központ által közzétett cikk a digitális munkarend alatti otthoni tanuláshoz nyújt segítséget.

3. A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. – az Agrárminisztérium egyetértésével – több mint 200, az agrárszakoktatás területéhez kapcsolódó oktatási segédanyagot tesz ingyenesen elérhetővé az érdeklődők számára. Az erre a célra kialakított YouTube-csatornán a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. folyamatosan teszi közzé a videókat többek között élelmiszeripar, gépészet, állattenyésztés, erdészet, kertészet, munkavédelem témakörökben. Az oktatási segédanyagok elérhetőek itt.

 

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám